Medicína

Neuroreflexologie těla


Kategorie: Aktuality 
03.prosinec 2010
Reflexní terapie je přibližně 5 000 let stará metoda. Pracuje s nervovými zakončeními, která se nacházejí na celém těle. Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána především k léčbě. Reflexní terapie je celostní léčebná metoda, působící na příčinu nerovnováhy celého těla . Pomáhá řešit akutní i chronické problémy organismu a dle jejích zastánců lze ji také využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Efektivní forma reflexní terapie je neuroterapie obličeje, jejíž kořeny částečně vycházejí z čínské a orientální medicíny, zejména z akupunktury. Integruje také léčebné praktiky používané Indiány v Jižní Americe. Základem této metody je stimulace určitých zón obličeje, čar a bodů na lebce a stlačování nervově-cévních a neurologických bodů, spojených s různými orgány, systémy, funkcemi a částmi těla.

 

 Neuroeflexologie používá tlak na tyto body k ovlivnění nervového systému a příslušné části těla. Je-li v některé části těla zánět, otok nebo napětí, odpovídající reflexní body jsou zvýšeně citlivé na tlak. Díky tomu mohou podat přesnou zprávu o zdravotním stavu pacienta. Citlivost reflexních bodů může být také výstražným projevem závažnějšího onemocnění. Dojde-li ihned k neuroreflexologickému ošetření nerovnováhy, často se opraví a nemoc vůbec nepropukne. Podobně dokáže neuroreflexologie zjistit dřívější poškození těla.

 

Moderní metody z oblasti neuroterapie již po třicet let zpracovává a vyvíjí dánská terapeutka Lone Sorensen a patentovala je pod názvem Sorensensistem TM. Své metody založila na studiích neuroreflexologie, akupunktury a kineziologie v Dánsku. Působila také v Německu, Španělsku a Francii, stejně jako na Kubě a v Argentině. Zde postupně získávala další vzdělání v oblasti orientální medicíny, aurikulopunktury, vibrační medicíny, anatomie a neurologie. Desítky let zkušeností umožnily Lone Sorensen vytvoření a podrobnější zpracování terapeutických metod používaných nejen na obličeji , ale také na rukou, chodidlech, lebce a svalech. Zároveň Lone Sorensen neustále vyvíjí nové techniky a vyučuje ve svých školách, kterých je po celém světě kolem třiceti.

 

V červnu 2009 byla otevřena první taková škola také v České republice pod názvem Mezinárodní institut neuroterapie. Zde se posluchači v českém jazyce učí neuroterapii obličeje, chodidel a rukou. V rámci výuky se seznámí s 564 neurologickými body na obličeji (podle vietnamské metody Dr. Chau) a body na lebce Dr Wonga. Pracují s mapami Dr. Yamamoto (japonská metoda) a Dr. Moralese (argentinská metoda), naučí se také používat metodu stimulace bodů na střevních čárách.

 

Terapeuti, kteří absolvují tyto kurzy, jsou prvotřídními odborníky. Jejich vzdělání se totiž neomezuje pouze na základní kurz neuroterapie obličeje, ale zahrnuje i další, několikaleté vzdělávání a naučení se více než dvaceti pokročilým technikám, které umožní pomáhat pacientům s různými onemocněními.  Jsou to například  poruchy a bolesti pohybového aparátu,   potíže a problémy s hormonálním systémem, onemocnění, která jsou spojena s oslabeným imunitním systémem, poruchy a nemoci trávicího systému, močového ústrojí a oběhového systému, některá neurologická onemocnění nebo potíže při učení i  problémy s koncentrací.

 

Další informace o neuroreflexologii obličeje a hlavy a pořádaných kurzech je možné získat na internetových stránkách www.miro-cz.eu.

 

 


 

Autor: zpracováno redakčně