Medicína

Plzeň by mohla mít do tří let novou porodnici


Kategorie: Aktuality 
19.říjen 2001
Na dostavbu lochotínského areálu Fakultní nemocnice v Plzni včetně vybudování gynekologicko-porodnické kliniky je vyčleněno v návrhu státního rozpočtu 90 milionů korun. Podle předpokladů by mohla nová porodnice s novorozeneckým oddělením lidem sloužit již na jaře 2004.

Novinářům to v Plzni řekla poslankyně ČSSD Milada Emmerová. Podle ní je nynější porodnice v Plzni na Slovanech, kde chybí novorozenecké oddělení, zcela nevyhovující. Děti, které se narodí předčasně nebo mají zdravotní potíže, se musejí převážet přes celé město na novorozenecké oddělení do borského areálu. Právě tento problém by měla odstranit nová klinika. Poslankyně doplnila, že je v návrhu rozpočtu pamatováno 700 miliony korun i na výstavbu okresní nemocnice v Domažlicích, která má nahradit nynější zdevastovaný objekt. Emmerová je přesvědčena, že pokud si poslanci investice do zdravotnictví ve svém regionu ohlídali, tak se na ně v návrhu státního rozpočtu aspoň částečně dostalo. Dodala, že nyní jsou vyčleněny v rozpočtu asi čtyři miliardy korun na investice do zdravotnictví, přičemž požadavky tuto částku asi osminásobně převyšovaly.

Autor: Zdroj ČTK