Medicína
Vánoční ozdoby a dekorace pro druhý život v Liberci
Přemýšlíte, co s vánočními ozdobami a dekoracemi, které už nepoužíváte? Nechcete je vyhodit a chtěli byste, aby někomu ještě udělaly radost? Od 1. října do 25. listopadu 2024 je lze poslat do sbírky vánočních ozdob a dekorací, která podpoří bezplatné služby onkologicky nemocným a jejich blízkým na Liberecku. Dává Vám to smysl? Zapojte se a pošlete to, co již nepotřebujete tam, kde to udělá užitek.
Zaslat nebo donést ozdoby a dekorace je možné na několik míst, která se budou dále rozšiřovat. Od 1. října 2024 je můžete zanechat na sběrných místech:
- Centrum Amelie Liberec – KN Liberec, Husova 357/10 (budova U, 1. patro), Liberec
- Krajská vědecká knihovna v Liberci – Rumjancevova 1362/1, Liberec
- Informační Centrum Chrastava – Náměstí 1. máje, 463 31 Chrastava
Následný prodej darovaných ozdob a dekorací se uskuteční od 7. do 13. prosince v OC FORUM u stánku Amelie. Lidé tam mohou nakoupit dekorace a ozdoby za rozumnou cenu, udělat jiným radost, ale také pomoci lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci kvůli nemoci svojí nebo svého blízkého.
Výtěžek ze sbírky již několik let pomáhá financovat služby lidem, kteří přicházejí do Amelie, protože jim do života vstoupila rakovina. Přicházejí na individuální konzultace s psychologem nebo sociálním pracovníkem, hledají informace, kontakty, ale třeba i další lidi, se kterými mohou sdílet své radosti i strasti. Bezplatnost služeb Amelie je pro nemocné i jejich blízké důležitá, na komerční služby by při dlouhodobé pracovní neschopnosti nebo v tísnivé situaci často neměli. Takto služby mohou využít a nemusí mít pocit, že kohokoliv zatěžují. Naopak jim to otvírá možnosti k tomu, co jim může být velmi prospěšné.
Pošlete své přebytečné vánoční ozdoby a dekorace do benefiční sbírky na podporu lidí s rakovinou. Udělají radost a přinesou užitek. Více na: liberec@amelie-zs.cz
Dle TZ
ww.amelie-zs.cz

