Medicína

Koupí vánočních ozdob pro život onkologicky nemocným


Kategorie: Aktuality Rakovina 
07.prosinec 2023

Od 10. do 16. 2023 u stánku Amelie v prvním patře obchodního centra Forum Liberec bude možné zakoupit vánoční ozdoby a dekorace. Jde už o pátý ročník benefičního prodeje na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých. Sortiment darovaly desítky osob i organizací a nyní každý může koupí pomoci.

Sbírka ozdob a dekorací probíhala od října do listopadu 2023 a díky štědrosti dárců se shromáždilo více než 2 tisíce předmětů. Letošní sbírka se již zakládá na tradici, a proto je velmi důležité, že se stále zapojují jednotlivci i firmy, a podporují takto původní záměr. Proto všem, kdo darovali věci k prodeji, patří velký dík. Stejně tak díky patří dobrovolníkům, kteří se zapojí v prodeji a budou k dispozici u stánku. Ani bez nich by charitativní akce nemohla být.

Benefiční prodej nabídne od 10. do 16. 12. 2023 denně od 9 do 20 hod jako již tradičně ozdoby a dekorace za příznivé ceny. Kupující tak mohou pořídit novou vánoční výzdobu pro sebe nebo jako dárky, navíc ale podpoří bezplatné služby organizace v Liberci. Ta nabízí bezplatnou podporu psychologa, sociálního pracovníka nebo společné aktivity onkologicky nemocným tak, aby si je mohli dopřát. Služby doplňují vhodně léčbu, protože psychika i sociální zajištění jsou také velmi důležité. Výtěžek celé akce, který v uplynulém roce přesáhl 80 tisíc korun, pomůže zajistit bezplatné služby na Liberecku.

Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 v prostorách Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.). Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky Centra obracet osobně, telefonicky 608 458 277 či e-mailem liberec@amelie-zs.cz.

Dle TZ

www.amelie-zs.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová