Medicína

Tulipánový měsíc přivolává naději už 10 let


Kategorie: Aktuality 
01.březen 2022

Začátkem března startuje 10. ročník podpory onkologicky nemocných a jejich blízkých. Po celý březen Tulipánový měsíc přivolává s jarem i naději. Mění onkologie, nabízí akce, zapojení, informace a radost. Zapojit se může každý, kdo není lhostejný.

Nezisková organizace Amelie, z. s., která nabízí odbornou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým, jako každý březen spouští lavinu podpory pro onkologicky nemocné i jejich blízké v nemocnicích i doma. Všichni si zaslouží zájem a vědomí, že v nemoci nejsou sami. I proto jim společnost, její spolupracovníci, a hlavně dobrovolníci nabízí spoustu aktivit.

V nabídce jsou vycházky, workshopy nebo on-line přednášky pro každého. Po celý březen jsou vyzdobena obrázky dětí i dospělých onkologická oddělení mnoha nemocnic po celé ČR. Mnozí připravili obrázky a výrobky, kterými posílají nemocným vzkaz podpory a naděje. Mohou se také zapojit do benefičních akcí na podporu bezplatných služeb psychologů a sociálních pracovníků –např. koupí tulipánů on-line.

„Strach z nemoci, dlouhodobá izolace, obavy z budoucnosti - to vše přináší onkologicky nemocným a jejich blízkým do života velký stres. V Amelii se jim v březnu snažíme zpříjemnit prostředí onkologických ambulancí, oddělení i čekáren a poslat jim vzkaz, že na svou nemoc nejsou sami,“ říká koordinátorka Centra Amelie v Liberci.

Každý může poslat vzkaz onkologicky nemocnému nebo jeho rodině. Vzkaz, milé slovo ujistí, že nemocný není v těžkých chvílích sám. Je to poselství sounáležitosti a naděje! Dle TZ

https://www.tulipanovymesic.cz

https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/trideni-obrazku-vAM-scaled.jpg

https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/TM-obrazky-liberec-scaled.jpg

https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/Rakovnik-obrazky.jpg

https://www.amelie-zs.cz/odbornost-u-amelie/

www.amelie.cz

 

Autor: MUDr. Olga Wildová