Medicína

První pomoc pro onkologicky nemocné


Kategorie: Aktuality Knižní recenze a anotace 
17.prosinec 2021

Co potřebují lidé, když se dozví, že mají oni sami nebo jejich blízký rakovinu? Kromě léčby jsou to především informace. O léčebnou část se ve velmi dobré kvalitě starají lékaři a zdravotníci, ale co další oblasti? Zde nabízí pomocnou ruku brožura Amelie, z.s. Psychosociální minimum pro onkologicky nemocné a jejich blízké.

Onkologické onemocnění je plné náročných životních situací, na které se nedá předem připravit. Amelie, z.s. ve svých brožurách nabízí konkrétní rady pro nemocné a jejich blízké. Jsou k dispozici i v Plzeňském komplexním onkologickém centru. Mezi pacienty i personálem je o tuto brožuru velký zájem.

Nově revidovaná a doplněná brožura má už 4. vydání. Potřebné změny, které se dělají, jsou řízeny zákonnými změnami, ale také zpětnými vazbami a potřebami nemocných. Je koncipována jako základní orientační materiál na počátku onemocnění. Na ni pak navazují brožury Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci a Průvodce pro nevyléčitelně onkologicky nemocné a jejich blízké. Ty pak dále rozvíjejí specifická témata, která život s rakovinou pro nemocné i blízké přináší.

Bezplatná, brožura Psychosociální minimum pro onkologicky nemocné a jejich blízké má novou strukturu a byla doplněna o adresář KOC, HOC a o dalších onkologických pracovišť, kde je psychologická i sociální pomoc. Je k dispozici ve 12 tisících výtisků a distribuovaná na přibližně 85 míst v ČR. Rovněž je zpřístupněna na internetových stránkách Amelie a to přehlednou formou v podobě jednotlivých kapitol pro snazší orientac.

Brožura ke stažení na:  https://www.amelie-zs.cz/pomoc-pro-zivot-s-rakovinou/brozury-amelie/brozura-psychosocialni-minimum/. Tištěnou organizace zašle zájemcům poštou: info@amelie-zs.cz. https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/20211130_165135_resized-rotated.jpg

Dle TZ

www.amelie-zs.cz

 

Autor: MUDr. Olga Wildová