Hubnutí a obezita


Kategorie: Hubnutí a obezita Aktuality 
26.březen 2019

Ženy mohou po nástupu perimenopauzy očekávat nárůst tělesné hmotnosti zhruba o půl kilogramu ročně, často to však bývá i více. Je přibývání na váze opravdu nevyhnutelné? Malé zamyšlení v následujících řádcích.


Kategorie: Hubnutí a obezita 
10.červen 2013
Všeobecně známými poruchami příjmu potravy jsou mentální anorexie a bulimie. Poruchy příjmu potravin však postihují i obézní. Mezi poruchy patří záchvatovité přejídání, noční přejídání či kontinuální jedení. Diagnostikovat tyto poruchy bývá obtížné, protože obézní se k těmto problémům nepřiznávají.

Kategorie: Hubnutí a obezita 
03.květen 2013
Žena prochází jednotlivými životními obdobími, při kterých se její tělo mění. Výraznou proměnou prochází především v pubertě, po porodu nebo po přechodu. Právě tato údobí jsou z hlediska zachování optimální hmotnosti pro ženy nejrizikovější. I přesto, že si ženy tuto skutečnost uvědomují, průzkum STEM/MARK projektu Žij zdravě ukázal, že téměř polovina českých žen trpí nadváhou nebo obezitou. Zdravá strava, pravidelné cvičení nebo dostatečný spánek pomáhají ženskému tělu v regeneraci. Dvacetileté tělo se vyrovná s určitou dávkou porušování zdravého životního stylu, ale ve třiceti může už mít žena zdravotní potíže.

Kategorie: Hubnutí a obezita 
19.březen 2013
Zajímá vás, kolik kilogramů zhubnete, pokud dietu opravdu dodržíte? Není nic snazšího, než využít horkou novinku internetové stránky www.ZijZdrave.cz – online aplikaci Prediktor hmotnosti. Stačí zadat základní informace o vašem energetickém příjmu a výdeji. Během vteřiny zjistíte, jak se vaše hmotnost změní a jestli je vaše redukční dieta optimální.

Kategorie: Hubnutí a obezita 
02.listopad 2012
Nadváha a obezita u dětí v dnešní uspěchané době velmi rychle stoupá. V dětském věku se dnes nevyvíjejí žádoucí pohybové návyky. Pohybová aktivita je pro děti nezajímavá a vzdálená. Do popředí se dostávají jiné zábavy (televize, počítačové hry aj.), při kterých se pohybové dovednosti dítěte pochopitelně spíše potlačují.

Kategorie: Hubnutí a obezita 
03.březen 2011
Doba před Velikonocemi mnohé nabádá k různým půstům – především za účelem zbavení se nadbytečných kil. Jako zajímavost o vlastní tradici těchto svátků a významu postního údobí před nimi hovořil na TK počátkem března 2011 v Praze duchovní p. Lukáš Lipenský, O. Cr.

Kategorie: Hubnutí a obezita 
17.květen 2010
Alli je první klinicky ověřený volně prodejný lék na snížení hmotnosti, který je dostupný pouze v lékárnách. Díky mechanismu účinku významně pomáhá v boji s přebytečnými kilogramy. V období od 21. do 22. května 2010 bude alli k dostání ve vybraných lékárnách v ČR s 50% slevou. Speciálně proškolení lékárníci zájemcům zdarma poskytnou konzultace o zdravém hubnutí.

Kategorie: Hubnutí a obezita 
15.květen 2010
Jakým způsobem je možné zdravě hubnout? Jak se vyvarovat nejčastějším chybám při snižování váhy? Jaká pohybová aktivita je ke snížení váhy nejvhodnější?Proč je nejlepší začít s hubnutím o víkendu? Proč by se lidé s nadváhou a obezitou měli pokusit snížit svou váhu alespoň o 5 – 10 %? Na tyto a další Vaše otázky budou v rámci Evropského dne obezity odpovídat přední čeští odborníci na obezitu ve speciálních online poradnách. Pro zájemce jsou připraveny každý den do pátku 21. května 2010 na internetové stránce www.medispo.net.

Kategorie: Hubnutí a obezita 
14.květen 2010
Evropský den obezity (EDO) je nezávislá celoevropská iniciativa, jejímž cílem je podpořit společnost k aktivnímu boji s obezitou a nadváhou. Iniciativa, do které se zapojily lékařské, lékárnické i pacientské komunity, se snaží o to, aby obezita a nadváha začaly být vnímány jako akutní celospolečenský zdravotní problém, který v současnosti nabývá epidemických rozměrů. Nikoliv tedy jen jako kosmetická záležitost stovek jedinců. EDO byl založen v roce 2009 doktorem Davidem Haslamem, předsedou a klinickým ředitelem Národního obezitologického fóra (UK) a Jeanem-Paulem Allonsiem, prezidentem a zakladatelem Belgické asociace obézních pacientů.

Kategorie: Hubnutí a obezita 
14.leden 2008
Z dotazníkové ankety mezi 520 dětmi sedmi českých základních škol a víceletých gymnázií vyplynulo, že české děti ve věku 12 až 15 let nejraději jedí pizzu, těstoviny a těstovinové saláty. Většina z nich si myslí, že jí zdravě, přičemž pod pojmem zdravá strava si představují zejména ovoce, zeleninu a netučná jídla.