Funkční sexuální poruchy


Kategorie: Aktuality Funkční sexuální poruchy mužů 
14.leden 2020

Zvětšené bříško, méně svalů, pocení i při mírné námaze a řídnoucí vlasy. To vše patří mezi typické příznaky mužského přechodu – andropauzy. Ta sice nemusí postihnout každého muže, ale spoléhat na to, že zrovna vám se vyhne, nelze. Jak andropauza viditelně změní mužské tělo a jak lze s jejími projevy bojovat, popisuje ve svém komentáři sexuolog MUDr. Pavel Turčan.


Kategorie: Neplodnost Funkční sexuální poruchy mužů Aktuality 
04.červenec 2018

Mobilní telefon v kapse má negativní vliv na mužskou plodnost. Většina mužů toto tvrzení považuje za mýtus a nepřipouští si, že by se to mohlo týkat i jich samotných. Odborníci však upozorňují, že moderní technologie nebo i jen nedostatek spánku skutečně mužské reprodukční schopnosti zhoršují. Na rizika upozorňuje sexuolog MUDr. Pavel Turčan.


Kategorie: Funkční sexuální poruchy žen 
26.červenec 2007
Zajímavé setkání se sexuoložkou a gynekoložkou proběhlo koncem července 2007 v Praze na neobvyklé téma znalostí žen o vlastním těle. Přestože je pochva (vagina) symbolem ženské sexuality a plodnosti, skrývá v sobě stále dědictví mnoha staletí, kdy představovala tajemný orgán, patřící k nejtabuizovanějším místům těla. A přestože od doby sexuální revoluce v 60. letech minulého století se vnímání vaginy výrazně zlepšilo, stále není ideální.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů 
07.únor 2003
Každý z nás může mít v určitém období svého života sexuální potíže. Muž i žena. Pokud tyto potíže má, neměl by se stydět zeptat se na jejich řešení.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy žen Choroby 
21.leden 2003
Blízké sousedství pohlavní a močové soustavy je příčinou občasných urologických potíží vzniklých v souvislosti s pohlavním životem.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů Sexuální zdraví 
03.prosinec 2002
Často se mezi mladou generací objevují mýty o tom, že sexuální život ve středním a vyšším věku již není důležitý.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů Funkční sexuální poruchy žen Choroby Sexuální úchylky 
05.listopad 2002
Falometrie je diagnostická metoda, která spočívá v měření změn objemu penisu či prokrvení vulvy v závislosti na sexuálních podnětech různého charakteru.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy žen 
01.srpen 2002
Porucha sexuální funkce může provázet ženu už od samotných počátků pohlavního života.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů 
03.červenec 2002
Pod vlivem kulturního poselství Ameriky již mnoho věcí nenazýváme původními jmény. Používáme eufemismy. Stejně tak jako v tisku již nepíšeme o cikánech, ale o občanech rómské národnosti, tak i problému dříve označovanému obecně impotence dnes říkáme porucha erekce či erektilní dysfunkce.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů 
15.leden 2002
Zachovat si svůj penis naprosto funkční až do konce života je asi snem každého muže.