Poradna - strava


Kategorie: Aktuality Plánované rodičovství Poradna - strava 
04.červen 2018

Celiakie, autoimunitní onemocnění způsobené přecitlivělostí na lepek, je nevyléčitelná nemoc často doprovázená řadou dalších postižení. Jedním z nich je i neplodnost. Na celém světě trpí neplodností až 610 tisíc žen s celiakií. Z toho v ČR je cca u 3 % neplodných žen diagnostikována zároveň celiakie.


Kategorie: Poradna - strava 
13.duben 2001
Protože bych chtěla upravit svoji hmotnost, denně sleduji příjem a výdej kcal. K dispozici je spousta tabulek, ale kalorické hodnoty některých potravin se dost výrazně liší a u některých není zřejmé, zda se jedná o čistou váhu (např. uzená makrela – včetně kůže a hlavy, nebo čisté maso?, pečenáče z makrel – i s nálevem?, kuřecí maso – i s kostí?, ovoce a zelenina - po očistění slupek a jadřinců?). Mohli byste mi doporučit podle Vás nejpřesnější kalorické tabulky a kde je možné je zakoupit? Rovněž se mi nepodařil zjistit kalorický výdej při cvičení kalanetiky.

Kategorie: Poradna - strava 
11.duben 2001
Chtěla bych Vás poprosit o odpověď: mám snížený obsah trombocytů v krvi a bylo mi doporučeno jíst vnitřnosti. Bohužel jsem vegetariánka a vnitřnosti ani maso prostě nepožiju. Čím to nahradit? Děkuji.

Kategorie: Poradna - strava 
04.duben 2001
Prosím Vás touto cestou, zda by bylo možné poslat na mou e-mailovou adresu vše o dietách: 1. kašovitá dieta (č. 1), mám tím na mysli, co je to konkrétně za dietu, k jakým druhům onemocnění se tato dieta drží a něco i o nemocech s ní spojených + jídelníček; 2. bezezbytková bílkovinná dieta (č. 5) a v podstatě totéž i k této dietě. Tyto informace potřebuji využít na referát do školy, nikoliv na léčbu svojí či svých blízkých.

Kategorie: Poradna - strava 
19.březen 2001
Dozvěděla jsem se, že mám tetanii. Vím jen, že mi chybí hořčík a že je obsažen v kakau a oříšcích. Mohli byste mi prosím zaslat nějaký seznam jídel, které obsahují hořčík?

Kategorie: Poradna - strava 
12.březen 2001
Lékař mi doporučil užívat multivitamínové tablety na podporu imunity. Čím se mám řídit při jejich výběru? Můžete mi prosím případně nějaký multivitamínový přípravek doporučit?

Kategorie: Poradna - strava 
02.březen 2001
S přáním hezkého dne se na Vás obracím s dotazem. Je mi 25 let a v letech dospívání jsem se stravovala nepravidelně a rozhodně ne zdravě. V posledních dvou letech jsem upravila svou životosprávu – jím vcelku pravidelně a zdravě a piju hodně vody. Bohužel mě ale sužuje nadýmání, zácpa a samozřejmě následné bolesti břicha. Snažím se vyhnout potravinám, o kterých vím, že mi nedělají dobře, jako například červené maso, ale problém přetrvává. Může to být způsobeno zpomaleným metabolismem, nebo sníženou činností střev? Můžete doporučit potraviny, kterým se vyhnout, nebo naopak vyhledat? Existují, kromě pohybu, ještě další způsoby, jak zrychlit metabolismus? Předem děkuji za odpověď.

Kategorie: Poradna - strava 
29.leden 2001
Je mi 37 let, měřím 160 cm, vážím 58 kg. Vím, že nejsem až tak obézní. Moje postava je ale tvaru hrušky, v pase jsem až moc štíhlá, asi 58 cm, a přes boky mám 100 cm a poměrně silná stehna i lýtka. I když se poměrně dost hlídám, snažím se i nějaké to kg zhubnout, stále hubnu jen v pase, boky a stehna jsou stejné. Dokonce jsem i celý rok cvičila, vůbec nic se ale nezměnilo!

Kategorie: Poradna - strava 
27.leden 2001
Ráda bych se zeptala na nějakou zdravotní dietu, která je vhodná, aby se předcházelo vzniku kvasinkových infekcí. Spousta mých kamarádek jimi trpí a hlavně – stále se jim vrací po vyléčení zpět. Můžete mi tedy napsat, čeho se vyvarovat v jídle a pití, a co naopak je dobré pro vytvoření správné mikroflóry.

Kategorie: Poradna - strava 
18.leden 2001
Je mi 25 let, měřím 158 cm a vážím 41 kg. Mám problém, nad kterým mé kamarádky kroutí hlavou. Už dlouho se snažím ztloustnout. A nejde mi to. Jím pravidelně 4krát denně a občas se záměrně přejídám, potom je mi však pochopitelně špatně. Jím všechno, kromě hovězího. Existuje nějaké řešení? Co bych měla jíst a v jakém množství?s