Medicína

Prima život s červenou tabletkou UPRIMA


Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů 
03.červenec 2002
Pod vlivem kulturního poselství Ameriky již mnoho věcí nenazýváme původními jmény. Používáme eufemismy. Stejně tak jako v tisku již nepíšeme o cikánech, ale o občanech rómské národnosti, tak i problému dříve označovanému obecně impotence dnes říkáme porucha erekce či erektilní dysfunkce.

Slovo impotence vždy znělo hanlivě a mělo jakousi pachuť neschopnosti a nemohoucnosti. Ve své podstatě i označovalo, že dotyčného zde na světě již nic pozitivního neočekává. Dnešní termín "porucha erekce či erektilní dysfunkce" zní mírněji a lépe vystihuje vlastní problém. Nejedná se o poruchu jedné, ale mnoha „tváří“ a každá z nich si vyžaduje vlastní přístup k řešení. Dává i naději na zlepšení a tím pozitivně motivuje postižené muže k akci.

Farmaceutický průmysl kráčí vpřed mílovými kroky a věci, které byly dříve téměř neřešitelné, se dnes dají zvládnout za pomoci tablet. To je případ i zmíněné poruchy erekce. Po obecně známé modré tabletě přichází na trh nový přípravek s názvem UPRIMA, která má řadu výhod.

www.uprima.cz

Jedná se o velice malou tabletku, která se užívá asi 20 minut před plánovaným pohlavním stykem. Tableta se vkládá pod jazyk (sublinguální podání), během 10 minut se rozpustí a do 20 minut začíná působit, je-li přítomna nezbytná sexuální stimulace. Jejího účinku lze takto využít během nastávajících 2 hodin. V žádném případě se tabletka nesmí spolknout, cucat či kousat... vlastně může... ale pak nepůsobí a z plánovaného sexu asi nebude nic...

Každý nový lék tohoto druhu pochopitelně přitáhne davy zvědavců: "Jen tak to jednou zkusit..." UPRIMA je sice bezpečný a ověřený lék, ale je dostupná pouze na předpis, a tudíž není "na hraní". Navíc každý jednorázový experimentátor bude pravděpodobně trochu zklamán - k tomu, aby se projevil plný účinek UPRIMY, je zapotřebí užít 3-5 dávek. U všech přípravků na léčbu poruch erekce totiž dochází k tzv. rozvoji účinku – tělo si musí nejprve zvyknout na nové požadavky a zúžené cévy se postupně „rozcvičují“. UPRIMA pak poskytuje dlouhodobě účinnou a bezpečnou pomoc, a to i těm, kteří mají současně např. problémy s onemocněním srdce. Přitom ji může předepsat kterýkoliv lékař, i lékař praktický.

Dobrou zprávou je, že na léčbu poruchy erekce je k dispozici nový bezpečný lék UPRIMA, takže pokud se tato porucha vyskytne, život rozhodně nekončí... (nad 40 let věku totiž má, podle průzkumů, 50 % mužů alespoň občasné potíže s erekcí). Špatnou zprávou je však skutečnost, že erektilní dysfunkce jako taková mnohdy může být předzvěstí jiných, i velice závažných onemocnění, a proto by se neměla podceňovat. Včasná návštěva lékaře a rozhovor s ním na toto téma může pomoci jednoduše napravit současný stav a předejít rozvoji dalších chorob.

Autor: Mgr. Jiří Široký