Medicína

Týden mozku a Akademie věd ČR


Kategorie: Aktuality 
18.březen 2023

Cerebrum – Asociace osob po získaném poškození mozku, z.s. se zapojí do Týdne mozku pořádaného Akademií věd ČR osvětovou kampaní zaměřenou na prevenci vzniku cévní mozkové příhody, ale i dalších typů získaného poškození mozku.

Osvětová kampaň proběhne o víkendu 18. – 19. března 2023 v prostorách Akademie věd, Národní 1009/3, Praha 1, vždy od 10:00 do 18:00 hodin.

Na stanovištích Cerebra, které budou mají tento rok název „Mozek: prevence, pomoc, péče“ si budou moci návštěvníci udělat test, jak jsou na tom se stresem, zda jsou jejich pohybové aktivity dostačující, ale také si orientačně stanovit riziko mozkové mrtvice, včetně měření tlaku, jednoho z hlavních rizikových faktorů cévní mozkové příhody.

Dále si návštěvníci budou moci vyzkoušet kognitivní a fyzická cvičení, díky kterým si budou moci zlepšit svoji mentální i fyzickou kondici.

Program je určený pro všechny věkové kategorie, rodiny s dětmi, studenty ZŠ, SŠ i VŠ i seniory.

Více informací k programu Cerebra na:
https://www.tydenmozku.cz/program/#c=0&a55=1&a17[]=18.3.2023

Osvětová kampaň je součástí realizace projektu Profesionalizace činnosti CEREBRA vedoucí k edukaci laické i odborné veřejnosti a ke zvýšení úrovně péče o osoby po získaném poškození mozku (ZD-MGS-005), který byl podpořen v rámci Programu Zdraví z Fondů EHP 2014-2021.

Dle TZ

www.cerebrum2007.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová