Medicína

Výhoda firemních lékařů


Kategorie: Aktuality 
20.leden 2023

Na pracovištích chybí v Česku každý den od pondělí do pátku téměř čtvrt milionu zaměstnanců kvůli pracovní neschopnosti. Nejčastějším důvodem jsou krátkodobá či dlouhodobá nemoc, na které trpí více ženy, u mužů je zase vyšší podíl úrazů. Jednou z příčin častějších pracovních výpadků může být také vyšší věk. K lepším podmínkám zaměstnanců a úspoře jejich času stráveného u lékaře pomáhá firemní lékař.

 

Ví se, že každý čtvrtý Čech nechodí na pravidelné preventivní prohlídky, přitom jsou jen jednou za dva roky. Vlastní firemní lékař je určitě výhoda zejména tam, kde lidé nemají možnost práce z domova a logisticky si zařídit návštěvu lékaře v pracovní den pro ně může být skoro nadlidský úkol.

Stále více firem v Česku začíná chápat, že se kvalitní zdravotní péče pro zaměstnance vyplatí po všech stránkách a může být vhodným benefitem pro pracovníky i celou firmu.

Zaměstnanci firem, kde nechybí lékař, mohou také využívat pravidelné prohlídky, díky kterým lze předejít nemocem z povolání, nebo je podchytit včas. K dispozici mají i cestovní očkování nebo online chatovací službu a videokonzultace s lékařem. Rozhodně je to výhoda u průmyslových podniků, kde lidé pracují na směny, nebo u lidí, kteří za prací musí dojíždět do odlehlých částí, kde je lékařská pomoc hůře dostupná.

Možnost nabízí model Firemní primární péče soukromé kliniky Program Health Plus inspirovaný americkým vzorem Primary Plus. „Firemní lékař nabízí komplexní služby od cílené preventivní, diagnostické a terapeutické péče až po následnou, např. rehabilitační či ošetřovatelskou péči. Velkou výhodou také je, že pečujeme o menší počet pacientů, maximálně 1 000, zatímco běžný praktický lékař jich má někdy až 2 200. Naši lékaři se tak mohou svým pacientům věnovat máme prostor s nimi více mluvit. To, co nabízíme, je hlavně náš čas,” uvádí lékař z kliniky.

Dle TZ

www.topicpr.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová