Medicína

Podnikatelský projekt roku


Kategorie: Aktuality 
24.listopad 2022

Biochemická společnost z východních Čech získala prestižní ocenění Podnikatelský projekt roku od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Zástupci firmy ho převzali při slavnostním večeru v listopadu 2022.

Projekt Výzkumně-vývojového centra pro GLP* testování přinese rozšíření laboratorních testovacích kapacit jedné z nejinovativnějších firem v ČR, společnosti. Nasazení nejnovějších přístrojů urychlí procesy ve vývoji a testování prototypů v biochemických produktech. V souvislosti s projektem zvětší společnost laboratorní prostory ve svém areálu v Dolní Dobrouči o 500 m2 a přijme nové kvalifikované zaměstnance.

Projekt s rozpočtem 60 milionů korun byl podpořen z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Odborná porota Ministerstva průmyslu a obchodu ČR nominovala celý záměr na ocenění Podnikatelský projekt roku 2021. Ocenění převzal z rukou ministra zakladatel a generální ředitel společnosti.

Projekt Výzkumně-vývojového centra pro GLP testování společnosti bude vybavený třemi desítkami moderních přístrojů a zařízení. Budou mezi nimi výkonný elektronový mikroskop, chromatografy, hmotnostní spektrometry, refraktometr, viskozimetr a další analytické podpůrné zařízení pro výzkum.

Biochemická společnost, která působí na více než 80 světových trzích, očekává od rozšíření svojí výzkumně-vývojové základny další posílení konkurenceschopnosti na globálním trhu s farmaceutickými výrobky. Firma rovněž předpokládá efektivnější získávání poznatků pro inovace výrobních procesů a vytváření metodik v definovaných oblastech výzkumu, vývoje a testování produktů.

* GLP (Good Laboratory Practice) – mezinárodně uznávané standardy pro organizační postupy a technické podmínky vykonávání laboratorních pokusů.

Dle TZ

www.lesensky.cz

www.contipro.cz

 

Autor: MUDr. Olga Wildová