Medicína

Tulipánový měsíc pro onkologicky nemocné


Kategorie: Aktuality Rakovina 
27.únor 2021

Prvního března 2021 začne měsíční maraton aktivit pro onkologicky nemocné a jejich blízké a na jejich podporu. Zapojit se může kdokoli a to fyzicky, online, nebo zprostředkovaně.

Po temnotách, zimě, dlouhé noci se jednoho dne začnou objevovat první náznaky v podobě zelených lístků. Ty sílí a vyrážejí za světlem navzdory venkovní nepřízni, aby pak předvedly nádherný květ, který přiláká hladové včely a nabídne obživu. Stejně tak přichází březnový Tulipánový měsíc, letos již po deváté. Opět přináší s jarem i naději.

A předvede pestrou nabídku aktivit pro širokou veřejnost i v roce 2021. Zapojit se může každý. Zahájení Tulipánového měsíce proběhne online 1.3. 2021 v 19 hodin na www.tulipanovymesic.cz/zahajeni a bude plný vyprávění, písniček Evy Cendors a psychosociální pomoci.

Jako každý rok bude možné po celý březen zakoupit tulipány on-line, poslat je blízkým a zároveň 30 % podpořit bezplatné služby Amelie na www.tulipanovymesic.cz/benefice

K poslechu nabídli pro onkologicky nemocné i jejich blízké herci divadla Pod Palmovkou nahrané pohádky, povídky a další dílka. Poslechnout si je bezplatně je možné na  www.tulipanovymesic.cz/palmovka. V nabídce jsou i aktuální online přednášky: Psychická první pomoc v období akutní krize nebo Jak na lepší spánek či Život v přesahu Anny Hogenové. Více na www.tulipanovymesic.cz/akce . Každé Centrum Amelie vytváří své aktivity jako vycházky, workshopy nebo dny otevřených dveří.

Všechny akce jsou zdarma a chtějí poukázat na potřebu podpory v nemoci, na psychosociální potřeby, které bývají opomíjeny, ale i na prostou možnost pomoci někomu, kdo je v těžké životní situaci pro nemoc svou nebo svého blízkého. Proto se pořádají i různé akce na onkologických odděleních, lůžkách a ambulancích, včetně výzdoby, kterou připravila veřejnost.

„Chceme nemocným nabídnout přímou podporu nejen od nás, kdo se tím celoročně zabýváme, ale i od lidí mimo. Záleží nám na tom, aby lidé v nemoci nezůstávali sami a díky veřejnosti se to každoročně daří. A je třeba říci, že se zapojují dobrovolníci, školy, zdravotníci, jednotlivci i neformální skupiny.“ Dle TZ

www.amelie-zs.cz

 https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/TMlogo_2021_srocnikem.jpg

 https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/1-rotated.jpg

https://www.amelie-zs.cz/wp-content/uploads/IMG_20210128_120554-scaled.jpg

https://www.tulipanovymesic.cz

 https://www.amelie-zs.cz/odbornost-u-amelie/

Autor: MUDr. Olga Wildová