Jak o sebe pečovat?


Kategorie: Jak o sebe pečovat? Aktuality 
22.říjen 2018

Osteoporóza je dobře známá metabolická kostní choroba, která se projevuje řídnutím kostní tkáně. Jak vyplývá z aktuálního průzkumu, povědomí o osteoporóze má 9 z 10 žen starších 45 let. Ty jsou nemocí také nejvíce ohroženy. Přestože se osteoporózou cítí být ohroženy téměř 2/3 žen z cílové skupiny a každá druhá má zvýšené obavy ze zlomeniny v důsledku osteoporózy, vyšetření absolvovala během posledních pěti let jen čtvrtina z nich (26 %). Význam prevence tohoto závažného a rozšířeného onemocnění akcentuje každý rok Světový den osteoporózy, který připadl v letošním roce 2018 na 20. října.


Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
20.září 2012
V sobotu 22. září od 10 do 16 hodin si v kunratickém zámeckém parku můžete zdarma nechat zjistit, jak zdravé máte srdce. Lékaři a sestry z pražského IKEM v rámci akce „Babí léto v pohybu“ zájemcům změří krevní tlak, EKG, hladinu cukru v krvi nebo cholesterol. Jejich vysoké hodnoty, které negativně ovlivňují činnost kardiovaskulárního systému, zvyšují riziko výskytu řady cévních onemocnění - například mrtvice či infarktu. Jejich následky přitom bývají jednou z nejčastějších příčin úmrtí v České republice.

Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
22.červen 2012
Pokud se muži a ženy rozhodnou žít zdravě a dokonce posílit svaly cvičením, výsledek nebude stejný. Budování tzv. svalového korzetu závisí na více faktorech. Pohybové aktivity by si lidé měli volit s přihlédnutím ke svým fyzickým možnostem a aktuálnímu zdravotnímu stavu. Vhodně zvoleným a pravidelně prováděným cvičením mohou předcházet nejrůznějším zdravotním problémům od migrén až po kardiovaskulární nemoci. V budování svalového korzetu u dětí, žen a mužů jsou však rozdíly, které je nutno respektovat.

Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
07.listopad 2005
Saunování jako proces očisty a posílení organismu by mělo splňovat některá základní kritéria. Nekvalitní a neodborné saunování je bohužel velmi časté.

Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
06.listopad 2005
Sauna má obecně velmi dobrý vliv na naše zdraví. Opakované střídání horkého vzduchu a studené vody povzbuzuje krevní oběh, posiluje imunitní systém, stimuluje látkovou výměnu a vylepšuje naši kondici.

Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
21.říjen 2005
Základem péče o nohy je pravidelná pedikúra. V domácích podmínkách je nejvhodnější pedikúra prováděná jednou týdně, která začíná koupelí v teplé vodě, do které se přidá koupelová sůl.

Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
21.říjen 2005
Obvykle nás trápí zarostlý nehet, který nejprve začne pobolívat jak při chůzi, tak v klidu.

Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
09.říjen 2005
Na nehtech nás mohou trápit bílé skvrnky. Bohužel nejdou odstranit, jediná pomoc je nechat nehty odrůst a dále se o ně starat tak, aby bílé flíčky nevznikaly.

Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
02.říjen 2005
Při péči o nehty můžete zvolit dva způsoby – mokrou nebo suchou manikúru.

Kategorie: Jak o sebe pečovat? 
02.říjen 2005
Ke kráse i půvabu patří upravené nehty na rukou a na nohou, o které je potřeba se pravidelně starat. Alespoň jednou za týden bychom si tedy měly vyhradit čas na manikúru a pedikúru.