Problémy s alkoholem


Kategorie: Aktuality Problémy s alkoholem 
09.prosinec 2016

Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) pokračuje ve spolupráci s obchodními řetězci v podpoře zodpovědného pití alkoholu prostřednictvím projektu „Člověče, nezlob se!“. Preventivní program od roku 2013 pomáhá vzdělávat zaměstnance v maloobchodě, aby neprodávali alkohol mladistvým. Letos se ho nově účastní obchodní řetězec Tesco, který v tomto duchu proškolí přes dva tisíce zaměstnanců ze dvou stovek prodejen.


Kategorie: Problémy s alkoholem 
25.duben 2006
Doktor Holger J. Sorenson se svými kolegy z kodaňské univerzity zjistil, že časné ukončení kojení spolu s ostatními faktory může působit predispozičně na alkoholismus v dospělosti. Výsledky studie vědci uveřejnili v dubnovém čísle časopisu American Journal of Psychiatry.

Kategorie: Problémy s alkoholem 
18.únor 2005
Alkoholismus patří mezi nejzávažnější a nejrozšířenější formy návyků. Samozřejmě, že ne každé požívání alkoholických nápojů lze nazvat alkoholismem. O něm hovoříme tehdy, dosáhne-li závislost na alkoholu takového stupně, že škodí buď jedinci, společnosti nebo oběma.

Kategorie: Problémy s alkoholem 
22.únor 2004
Alkohol je jedním z nejstarších stimulancií sexuálních aktivit - stačí si jen vzpomenout na klasické vesnické zábavy. Ovšem je-li ho příliš...

Kategorie: Problémy s alkoholem 
11.listopad 2002
Je možné, že nechcete s pitím úplně přestat, ale cítíte, že by vám velmi prospělo, kdybyste alkohol omezili. Za určitých okolností je to dosažitelný cíl.

Kategorie: Problémy s alkoholem 
29.říjen 2002
Paní A má prostě smůlu. Krátce po té, co přestal pít její manžel, se objevil podobný problém v rodině jejích rodičů. Tatínek paní A pan Alois odešel do důchodu a začal víc pít.

Kategorie: Děti Problémy s alkoholem Zajímavosti 
03.červen 2002
Obecně se ví, že alkohol dětem do ruky nepatří (a již vůbec ne do tělního oběhu!). Je pro to spoustu dobrých důvodů:

Kategorie: Choroby Játra - onemocnění Problémy s alkoholem Žloutenka 
14.květen 2002
Poškození jater alkoholem patří mezi nejčastější příčinu jaterních chorob a je celosvětovým problémem. Obecně totiž existuje souvislost mezi množstvím zkonzumovaného alkoholu (tj. dobou, po níž dotyčný alkohol konzumuje, a množstvím, které konzumuje) a závažností poškození jater.

Kategorie: Problémy s alkoholem 
18.březen 2002
Pan A přichází rozladěný. Právě mu kdosi vyčetl, že kdyby měl pevnou vůli, s pitím už dávno přestane. Pan A má vztek, ale současně v něm hlodá pochybnost.

Kategorie: Problémy s alkoholem 
21.únor 2002
„Docela mi začíná chutnat voda,“ pravil vyšší z těch dvou rytířů. „Míval jsem za to, že je to nápoj velmi nebezpečný. Vyznával jsem teorii, že by se měla podávat jen tomu, kdo omdlel. Pro toho je zdravá, mnohem zdravější než koňak“.