Jak přestat kouřit


Kategorie: Aktuality Závislosti Jak přestat kouřit 
02.červen 2015

Aktuální výzkum Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) a výzkumné agentury Ipsos ukázal, že 62 % Čechů vadí kouření v restauracích, hospodách, kavárnách a barech. Výzkum navazuje na závěry výzkumu z roku 2012, kdy kouření v restauračních zařízeních vadilo 52 % populace. Od roku 2012 se také razantně zvýšilo procento těch, kteří by rozhodně uvítali zákaz kouření v restauracích na aktuálních 40 % populace. Celkově si zákaz kouření v restauracích přeje 78 % Čechů.

 


Kategorie: Poradna - závislosti Jak přestat kouřit Aktuality 
04.červen 2014

Jak je již mnoho let známo, Světová zdravotnická organizace vyhlašuje každoročně poslední květnový den Světovým dnem bez tabáku. Je to příležitost uvědomit si význam pandemie závislosti na tabáku a připomenout rizika této závislosti.


Kategorie: Jak přestat kouřit 
31.květen 2012
TK uspořádána 30. 12. 2012 v Praze ke Světovému dni byla každoročním apelem na veřejnost a upozorněním na nebezpečí plynoucí z tabákových výrobků se zdůrazněním na právo každého na ochranu vlastního zdraví.

Kategorie: Jak přestat kouřit 
14.prosinec 2011
Kouření je známým rizikových faktorem pro vznik nádorových onemocnění i chorob kardiovaskulárního systému. Tabák každoročně na celém světě usmrtí přibližně 5 milionů lidí. Z dotazníku zdravotních úřadů Velké Británie přitom vyplývá, že jen v této zemi by nejméně dvě třetiny aktivních kuřáků se svým zlozvykem rády přestaly. Samotné odhodlání však většinou nestačí.

Kategorie: Jak přestat kouřit 
26.červen 2008
Většina kuřáků si přeje přestat kouřit. Není to pro ně nijak snadné. Pokud přestávají sami, je úspěšnost malá, intenzivní léčba ji může až zdesetinásobit. Taková péče ale nebude nikdy z mnoha důvodů dostupná všem, ale pouze pro část silně závislých či komplikovaných případů. Proto je podstatné využívání krátké intervence lékařů všech odborností v rozsahu cca 3-5 minut při každém kontaktu s kuřákem. Výhodné je zapojení sestry nebo lékárníka. Úspěšnost se pak pohybuje mezi 3 – 15 % abstinence po roce.

Kategorie: Jak přestat kouřit 
07.červenec 2005
Určitě vás zajímá, co se děje s vaším tělem poté, co mu odmítnete cigaretu. Každý chce také vědět, kdy se jeho tělo, do té doby zatěžkávané nikotinem, vyzdraví. Pokusím se vám to přiblížit.

Kategorie: Jak přestat kouřit 
02.červenec 2005
Vše začíná prvním dnem. Jednoho dne se ráno vzbudíte a řeknete si: ""A už dost!"". Pro tento nelehký den vám mohou pomoci následující rady:

Kategorie: Jak přestat kouřit 
30.červen 2005
Důležitý je začátek. Musíte si sami odpovědět na otázku: Proč chci vlastně přestat kouřit? Všichni asi už vědí, že kouření je škodlivé. Jen málokdo by však uměl přesně říci, proč tomu tak je.

Kategorie: Aktuality Jak přestat kouřit 
30.leden 2002
Na škodlivosti reklamy na tabákové výrobky a jejím nepříznivém ovlivňování dospívajících se shodli 28. ledna 2002 na tiskové konferenci v Lékařském domě v Praze zástupci ČLS JEP profesor MUDr. Václav Janoušek, DrSc., doc. MUDr. Jaromír Hradec, CSc., předseda Kardiologické společnosti, MUDr. Jiří Profous, člen výboru Společnosti pro návykové nemoci ČLS JEP, MUDr. Eva Sedláčková, člen Onkologické společnosti ČLS JEP, a MUDr. Eva Králíková, CSc., za Poradní skupinu pro prevenci a léčbu závislostí na tabáku.

Kategorie: Jak přestat kouřit 
01.únor 1999
Na různých místech pracují poradny pro odvykání kouření.