Diety


Kategorie: Aktuality Výživa Diety 
19.únor 2019

Internet je dobrý sluha, ale zlý pán, a platí to samozřejmě o mnohých  informacích- i o zdravé výživě. Mimo zdrojů, které píší skuteční odborníci je zde mnoho polopravd a lží, kterým mnoho lidí začala věřit. Téma zdraví a výživa je ovšem natolik ožehavé, že se vyplatí dát si pozor a informace raději ověřit z více zdrojů. S kterými nejčastějšími mýty o výživě se setkáváme - nejen na internetu?


Kategorie: Diety Aktuality 
17.červenec 2015

Projekt „BEZLEPKOVÍ“ společnosti AeskuLab vyhlašuje soutěž o nejlepší originální recept na bezlepkový pokrm. Soutěž trvá od 13. do 31. července 2015. Všechny zaslané recepty posoudí odborná komise v čele s expertem na výživu Petrem Havlíčkem a lektorkou fitness Hankou Kynychovou. Na autory nejlépe hodnocených receptů čekají zajímavé ceny. Cílem soutěže je upozornit na rostoucí počet diagnóz celiakie v České republice.


Kategorie: Diety 
13.leden 2006
Nadměrné hromadění energetických zásob v podobě tuku v těle - obezita - má různé příčiny. Nejčastěji se (mimo hormonálních vlivů a vážných poruch příjmu potravy) uplatňuje zvýšený příjem potravy, špatná nebo nevhodná skladba jídelníku, nedostatek pohybu i dědičné vlivy.

Kategorie: Diety 
22.červen 2005
Správná výživa nemocných po operaci je důležitou součástí léčby.

Kategorie: Diety 
08.leden 2003
Poruchy příjmu potravy se pod vlivem reklam, nevhodných vzorů a mnohdy nepřiměřené “posedlosti” sledováním vlastního těla stávají problémem zejména (ale nejen) mladých dívek.

Kategorie: Diety 
23.prosinec 2002
Pokud jste během svátečních dnů příliš holdovali bohaté nabídce pokrmů a volné dny trávili minimální pohybovou aktivitou, zjišťujete nyní, že se Vaše oblečení poněkud zmenšilo. Rozhodujete se o redukčních opatřeních a začínáte přemýšlet, jak své minulé hříchy napravit. Současně se Vám nechce se omezovat. Zkuste proto tentokrát začít uvažovat obráceně – ne co si zakážete, ale čeho si přidáte.

Kategorie: Diety 
29.srpen 2002
I pro toho, kdo je zcela zdráv, by mělo platit, že alkoholických nápojů je lépe dopřát si jen s mírou, nepřehánět to ani při oslavě milenia. Schopnost odbourávání alkoholu závisí mimo jiné na enzymu alkoholdehydrogenáze, kterého mají muži více než ženy. Dále hraje roli celková hmotnost. Proto je vždy uváděné množství alkoholu (ať už maximální, nebo přiměřené) nižší pro ženy než pro muže.

Kategorie: Diety 
11.duben 2001
O vláknině ve stravě se poslední dobou hodně mluví, ale není zcela jasné, jak to vlastně má být. Musíme především znát některé zásady, jinak se pozitivní účinky vlákniny utopí v zažívacích potížích.

Kategorie: Diety 
29.březen 2001
Mononukleóza je v poslední době relativně častou diagnózou většinou u mladých lidí. Jedná se o infekční onemocnění postihující jaterní tkáň.

Kategorie: Diety 
21.březen 2001
Tato výživová oblast se v poslední době dostává do popředí zájmu, ale přesto v ní dosud přetrvává mnoho zastaralých představ a dogmat. To se netýká jen laické veřejnosti, ale bohužel i veřejnosti odborné.