Sexuální zdraví


Kategorie: Sexuální zdraví 
15.září 2012
Období první zamilovanosti nebo prvního polibku se u mužů a žen v České republice podstatně neliší. V posledních deseti letech toto období mladí lidé prožívají kolem 15. roku věku. První láska bývá velmi intenzivní a emotivní, často ji také provázejí obavy. Strach z prvního polibku a první schůzky však velmi rychle přeroste v první zamilovanost, která bývá díky novým a dosud nepoznaným zážitkům tak silná, že si ji lidé pamatují celý život. Poznávání opačného pohlaví a první zamilovanost jsou přirozenou součástí dospívání a souvisí s hormonálními změnami. Dívky k odlišnému vnímání opačného pohlaví docházejí většinou dříve než chlapci. Věkový rozdíl ve vývoji a v dospívání se však postupem času vyrovnává a věková hranice, kdy nevinné dětské lásky přerostou v opravdové sexuální vztahy, je u obou pohlaví stejná.

Kategorie: Sex a zdraví Sexuální zdraví 
12.září 2003
Jedna známá poučka rozděluje všechny lži do tří skupin: na lež, rafinovanou lež a statistiku. Zejména statistiky sexuálních průzkumů nám přinášejí někdy velice pozoruhodné výsledky.

Kategorie: Sex a zdraví Sexuální zdraví 
27.srpen 2003
Jedna známá definice rozděluje všechny vtipy do tří kategorií: na vtipy politické, sexuální a špatné.

Kategorie: Sexuální zdraví 
02.leden 2003
S příchodem Viagry (sildenafilu) se objevila mohutná vlna diskusí na téma mužské sexuální funkce. Polemiky trvají dosud, a to nejen mezi lidem obecným, ale i mezi odborníky.

Kategorie: Sexuální zdraví 
02.leden 2003
Na jednotvárnost a stereotyp v manželství si lidé stěžují v manželských poradnách a sexuologických ordinacích nejčastěji.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů Sexuální zdraví 
03.prosinec 2002
Často se mezi mladou generací objevují mýty o tom, že sexuální život ve středním a vyšším věku již není důležitý.

Kategorie: Sexuální zdraví 
30.červenec 2002
Češi jsou průměrní milovníci - za rok mají 99 pohlavních styků, tedy jen o tři více než celosvětový průměr.

Kategorie: Sexuální zdraví 
24.červenec 2002
Stimulace pohlavních orgánů spojená s orgasmem je pozorovatelná u dětí již v šestém měsíci života.

Kategorie: Sexuální zdraví 
14.březen 2002
Židovsko-křesťanská tradice se ve srovnání s jinými světovými kulturami vyznačuje extrémně negativním vztahem k sexualitě.

Kategorie: Sexuální zdraví 
07.březen 2002
Sexualita je nedílnou součástí osobnosti každého člověka. Její plné rozvinutí je podmíněno naplněním základních lidských potřeb, jako je touha po navázání kontaktu, intimitě, citovém vyjádření, potěšení, něžností a lásky.