Sexuální zdraví


Kategorie: Aktuality Neplodnost Sexuální zdraví 
07.březen 2018

Neplodnost postihuje 15 % párů v plodném věku, u poloviny z nich se příčina neplodnosti objevuje na straně muže. V poslední době se vedou diskuse, zda klesá kvalita spermií nebo hraje roli vyšší věk mužů v době, kdy zakládají rodiny. Nejnovější studie však prokázaly, že s přibývajícím věkem muže klesá kvalita ejakulátu. Navíc nízká kvalita spermií může ohrozit nejen vývoj plodu, ale zvyšuje i riziko rozvoje některých onemocnění dítěte v budoucnosti.


Kategorie: Aktuality Sexuální zdraví 
06.březen 2018

Nedostatkem testosteronu trpí nejčastěji muži po padesátém roce života. V posledních letech se s ním ale bohužel díky špatnému životnímu stylu, stresu a pracovní vytíženosti setkáváme i u mladších mužů. Testosteron se totiž nejvíce tvoří v noci a brzkých ranních hodinách ve fázi hlubšího spánku. Proto jeho nedostatek ohrožuje mimo jiné workoholiky a muže ve stresu, kterým mozek i v noci pracuje na plné obrátky. Sexuolog se s nedostatečnou hladinou testosteronu setkává v několika oblastech.


Kategorie: Aktuality Klimakterium Sexuální zdraví 
05.březen 2018

Skutečnost, že se hladina pohlavních hormonů u žen a mužů s věkem snižuje, je všeobecně známá. U mužů není hormonální změna tak zjevná a rychlá jako u žen, ale také by se neměla přehlížet. Každý 5. muž po padesátce trpí výraznějším nedostatkem testosteronu, který nejen že se projevuje řadou obtěžujících příznaků, ale znamená také vyšší riziko závažných onemocnění.


Kategorie: Sexuální zdraví 
15.září 2012
Období první zamilovanosti nebo prvního polibku se u mužů a žen v České republice podstatně neliší. V posledních deseti letech toto období mladí lidé prožívají kolem 15. roku věku. První láska bývá velmi intenzivní a emotivní, často ji také provázejí obavy. Strach z prvního polibku a první schůzky však velmi rychle přeroste v první zamilovanost, která bývá díky novým a dosud nepoznaným zážitkům tak silná, že si ji lidé pamatují celý život. Poznávání opačného pohlaví a první zamilovanost jsou přirozenou součástí dospívání a souvisí s hormonálními změnami. Dívky k odlišnému vnímání opačného pohlaví docházejí většinou dříve než chlapci. Věkový rozdíl ve vývoji a v dospívání se však postupem času vyrovnává a věková hranice, kdy nevinné dětské lásky přerostou v opravdové sexuální vztahy, je u obou pohlaví stejná.

Kategorie: Sex a zdraví Sexuální zdraví 
12.září 2003
Jedna známá poučka rozděluje všechny lži do tří skupin: na lež, rafinovanou lež a statistiku. Zejména statistiky sexuálních průzkumů nám přinášejí někdy velice pozoruhodné výsledky.

Kategorie: Sex a zdraví Sexuální zdraví 
27.srpen 2003
Jedna známá definice rozděluje všechny vtipy do tří kategorií: na vtipy politické, sexuální a špatné.

Kategorie: Sexuální zdraví 
02.leden 2003
S příchodem Viagry (sildenafilu) se objevila mohutná vlna diskusí na téma mužské sexuální funkce. Polemiky trvají dosud, a to nejen mezi lidem obecným, ale i mezi odborníky.

Kategorie: Sexuální zdraví 
02.leden 2003
Na jednotvárnost a stereotyp v manželství si lidé stěžují v manželských poradnách a sexuologických ordinacích nejčastěji.

Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů Sexuální zdraví 
03.prosinec 2002
Často se mezi mladou generací objevují mýty o tom, že sexuální život ve středním a vyšším věku již není důležitý.

Kategorie: Sexuální zdraví 
30.červenec 2002
Češi jsou průměrní milovníci - za rok mají 99 pohlavních styků, tedy jen o tři více než celosvětový průměr.