Sexuální úchylky


Kategorie: Sexuální úchylky Nemoci a jejich příznaky Aktuality 
17.září 2020

Pomočování a další urologické obtíže nejsou u dětí nikterak vzácným problémem. Často se příčina odhalí. V některých případech však mohou být urologické obtíže varovným projevem sexuálního zneužívání. Podle evropských statistik se v nějaké podobě setká se sexuálním obtěžováním neuvěřitelně téměř každé 5. dítě. Přibližně v 80 % případů je pachatelem sexuálního zneužívání známý oběti.


Kategorie: Funkční sexuální poruchy mužů Funkční sexuální poruchy žen Choroby Sexuální úchylky 
05.listopad 2002
Falometrie je diagnostická metoda, která spočívá v měření změn objemu penisu či prokrvení vulvy v závislosti na sexuálních podnětech různého charakteru.

Kategorie: Choroby Sexuální úchylky 
01.listopad 2002
Na základě přehledu literatury dospěli Cipro a spol. k některým zevšeobecněním, která se týkají partnerských vztahů sexuálních delikventů:

Kategorie: Choroby Sexuální úchylky 
31.říjen 2002
Bylo provedeno několik výzkumů, kde se jejich autoři pokoušeli empiricky přijít na to, zda a co mají manželky sexuálních delikventů společného. Respektive, jaké jsou jejich hlavní charakteristiky.

Kategorie: Sexuální úchylky 
09.září 2002
Relativně mladým odvětvím kriminalistiky je viktimologie. Tato věda se zabývá zločinem z pohledu oběti. Její název je odvozen z latiny, kde victima znamená oběť.

Kategorie: Sexuální úchylky 
02.září 2002
Malý podíl žen na této kriminalitě je dán biologicky a psychologicky. Rovněž tak jejich sexuální aktivita je tlumena tradicí a morálními zábranami. Ženám také většinou chybí agresivita v sexuální oblasti.

Kategorie: Sexuální úchylky 
28.srpen 2002
Vrazi, kteří zabíjejí z pouhé rozkoše, jsou veřejným míněním nejvíce odsuzováni. V těchto okamžicích vždy zesílí hlasy, které volají po trestu smrti. Veřejnost žádá pomstu, nikoliv léčení těžce nemocné a psychicky narušené osobnosti.

Kategorie: Sexuální úchylky 
26.srpen 2002
Výzkumy, které dávají do souvislosti exhibicionistické chování a alkohol, nejsou ve svých závěrech jednotné - objevují se zde údaje v rozmezí od 16 % do 51 %.

Kategorie: Sexuální úchylky 
20.srpen 2002
K hromadným znásilněním občas dochází i v dobách míru. Klasickými místy pro tato znásilnění bývají mejdany či taneční zábavy.

Kategorie: Sexuální úchylky 
13.srpen 2002
Jako hromadné znásilnění se označuje znásilnění jedné či více obětí skupinkou mužů. Setkáváme se s ním obvykle v dobách válek.