Sex a zdraví


Kategorie: Aktuality Sex a zdraví 
09.leden 2018

Ke zdravému životnímu stylu dnešních žen patří různorodé fitness aktivity. Podle nejnovějšího výzkumu vědců University of North Carolina však ženy, které pravidelně cvičí s těžkými činkami, nebo se věnují extrémním několikahodinovým workoutům, neprokazují dobrou službu svému sexuálnímu životu. Intenzivní cvičení totiž efektivně vede i k potížím s otěhotněním.


Kategorie: Aktuality Plánované rodičovství Neplodnost Vitamíny 
16.květen 2017

Navzdory rozvíjející se vědě je v některých případech etiologie a patogeneze mužské neplodnosti stále neznámá. Existují však důkazy o tom, že vhodně vyvážená strava a/nebo podávání specificky složených doplňků stravy zlepšuje kvalitu spermií a může zvýšit pravděpodobnost početí a to jak přirozeně, tak metodami asistované reprodukce. Vitaminy, ať už obsažené v potravě nebo v potravinových doplňcích, představují finančně nenáročnou možnost prevence i léčby neplodnosti. S jejich užíváním je dobré začít alespoň 3 měsíce před plánovaným početím, protože vývoj zralých spermií trvá přibližně 72 dnů.


Kategorie: Aktuality Sex a zdraví 
29.březen 2017

Trend sextingu mezi mladistvými v České republice roste. Sdílení zpráv či obrázků s intimním obsahem se podle Centra prevence rizikové virtuální komunikace (PRVoK) věnuje 10 % českých teenagerů. Zatímco v USA odeslalo fotografie či videa zachycující vlastní nahé či polonahé tělo až 20 % mladistvých, nejvyšší míru sextingu vykazuje Irsko, kde jej provozuje až čtvrtina teenagerů.


Kategorie: Aktuality Sex a zdraví 
18.srpen 2016

Problematika ženského orgasmu je dnes stále podceňovanou záležitostí, o které se ve společnosti příliš nemluví. Proto také není schopno tak vysoké procento žen během sexuálního styku dosáhnout uspokojení. Potvrzují to i nejnovější studie, dle kterých dosahuje při sexu vyvrcholení 57 % žen, a to jen občas. Ze studie amerického Centra plánovaného rodičovství zase vyplývá, že 75 % žen není schopno při samotném pohlavním styku dosáhnout uspokojení a 5 % žen jej nezažilo nikdy. Podle odborníků má na ženský orgasmus vliv délka soulože a to, do jaké míry je jejich partner sexuálně sobecký.


Kategorie: Aktuality Neplodnost 
07.červen 2016

Je jim mezi 20 a 26 lety a studují vysokou školu, případně ji nedávno dokončily. Vlastní dítě zatím nechtějí, ale prokazují obrovskou službu ženám, které by bez jejich pomoci potomka nikdy neměly. Nejlepšími dárkyněmi vajíček bývají dívky, které jsou v pohodě a berou život s humorem.


Kategorie: Aktuality Novinky ze zdravotnictví Neplodnost 
06.červen 2016

V rámci mezinárodního Dne neplodnosti, který připadá na 6. června, lékaři a porodníci připomínají alarmující statistiku: až 15% párů v České republice je neplodných. Lze vinit nezdravý životní styl, ale především to je stále sílící trend upřednostňování života bez závazků a kariéry před rodičovstvím. Řešením tohoto generačního problému by ovšem mohl být tzv. social freezing neboli zmrazení vajíček a spermií. 


Kategorie: Neplodnost Plánované rodičovství Aktuality 
17.září 2014

Podle definice Světové zdravotnické organizace (WHO) je za neplodnost označován stav, kdy nedošlo k otěhotnění během jednoho roku pravidelného nechráněného pohlavního styku. S neplodností se potýká stále více párů v České republice i v zahraničí. Celosvětově se odhaduje, že poruchou plodnosti trpí kolem 80 milionů lidí. Jen v České republice má problémy s početím potomka každý šestý pár. Díky moderním metodám vyšetření neplodnosti a účinným technikám asistované reprodukce jsou však lékaři schopni pomoci většině těchto dvojic.


Kategorie: Sexuologická poradna 
07.říjen 2013
Sexuální dysfunkcí v podobě předčasné ejakulace trpí přibližně každý pátý muž. Přesto se jedná o nejčastěji neléčenou a nediagnostikovanou sexuální poruchu a citlivé téma, které je stále tak trochu tabu. Proto pro muže, kteří zmíněnou poruchou trpí, vznikl nový informační webový portál www.nejennachvili.cz, který podá pomocnou ruku.

Předčasná ejakulace je velmi citlivý intimní problém, který trápí muže po celém světě. Podle odhadů trpí touto sexuální dysfunkcí každý pátý muž, což znamená, že předčasná ejakulace je dokonce častější jev, než tak často skloňované poruchy erekce.


Kategorie: Aktuality Alergie Antikoncepce Antikoncepce  
24.květen 2013
Sdružení Linka bezpečí pořádá u příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí Pomněnkový den, který upozorňuje na ztracené a pohřešované děti. Každoročně jich v České republice policie hledá několik tisíc, v loňském roce jich bylo celkem 5 564.

Kategorie: Pohlavně přenosné choroby 
11.listopad 2012
Ačkoliv se o lidských papilomavirech (HPV) opakovaně hovoří, znalosti u české veřejnosti o nich nejsou stále dostatečné. Z tohoto důvodu odborníci sdružení v HPV College již třetím rokem vysvětlují veřejnosti všechny souvislosti vzniku onemocnění i možnosti prevence. Preventivní péče o zdraví v České republice není zcela doceněna. Výsledkem je proto vyšší počet případů rakoviny děložního čípku u žen a dalších HPV onemocnění.