Opravdové prožitky


Kategorie: Onkologické aktuality Opravdové prožitky 
24.září 2002
Ve většině populace je buď skrytá nebo zjevná obava z rakoviny. Pod dojmem nejrůznějších pochmurných předpovědí, představy hrůzy z každého nádorového onemocnění, buď tyto myšlenky odsouváme, nemluvíme o svých obavách a často předjímáme a nebo zkresleně vnímáme ty, kteří onemocněli.

Kategorie: Opravdové prožitky 
25.červen 2001
Sobotní červnové odpoledne chvílemi ukázalo z podmračeného nebe i slunce. I když minulé dny pršelo, sobota jako by byla na objednávku bez deště. Z mateřské školy, kde od pátečního odpoledne do pondělního rána bývá obvykle ticho, se dnes ozývá harmonika. Hraje národní melodie, ale i skladby Jaroslava Ježka nebo známé písničky Suchého-Šlitra. Podle přání hostů. Dnes se ve školce totiž slaví svatba.

Kategorie: Opravdové prožitky 
22.červen 2001
Je všední ráno. S procitnutím se probouzejí také naše osobní problémy. Každý člověk se čas od času něčím musí protrpět, i když z hlediska ostatních jde třeba o malichernost. Stále větší podíl lidí se ale budí s problémem, pro který je u nás vžitý výraz rakovina. Tady ovšem už nemůže být řeč o malichernosti. Někomu bylo toto onemocnění právě diagnostikováno, jiný s ním žije už řadu let. Podíl vyléčených se totiž s pokračujícím časem také zvyšuje. Onkologické onemocnění v každém případě změní život člověka. Jak se lze s takovou životní situací vyrovnat?

Kategorie: Opravdové prožitky 
16.únor 2001
Rakovina… Slovo v současné odborné terminologii téměř nepoužívané stále děsí mnoho lidí. Váže se k němu představa pomalého umírání v bolestech. Není tomu tak ale vždy. Velké množství onkologických onemocnění je dnes s úspěchem léčeno a také zcela vyléčeno.

Kategorie: Opravdové prožitky 
16.únor 2001
Když se někdo dostane do těžké životní situace, obvykle se ptá přátel nebo známých na radu. A rady jsou často protichůdné. Jak se rozhodnout?

Kategorie: Opravdové prožitky 
16.únor 2001
Je všední ráno. S procitnutím se probouzejí také naše osobní problémy. Každý člověk se čas od času něčím musí protrpět, i když z hlediska ostatních jde třeba o malichernost.

Kategorie: Opravdové prožitky 
16.únor 2001
Od radikálních řezů, ať už skutečných, nebo obrazných, si většinou slibujeme úlevu.

Kategorie: Opravdové prožitky 
16.únor 2001
Když je člověk na konci sil, často jakoby zlovolnost osudu zůstala stát – tak jako jsou nevysvětlitelné některé komplikace, mohou být nevysvětlitelné i obraty k lepšímu.