Zuby


Kategorie: Zuby Aktuality 
06.prosinec 2019

Podle dat Světové dentální federace zdravý chrup ovlivňuje zdraví celého těla. Pravidelná péče o chrup, správná technika, frekvence a doba čištění jsou důležité pro odstraňování plaku a tím udržování zdravých zubů a dásní. Podle expertů záleží kromě správné techniky nejvíce na typu zubního kartáčku. Zubní lékaři se shodují, že elektrické kartáčky čistí zuby lépe než kartáčky manuální, používají moderní technologie a v ústní hygieně zajišťují řadu výhod. Pro volbu zda si pořídit elektrický zubní kartáček nebo zůstat u klasického manuálního je následné srovnání obou typů.


Kategorie: Aktuality Zuby 
05.říjen 2019

Světový den úsměvu má své kořeny v roce 1963, kdy malíř a autor reklam Harvey Ball dostal za úkol vytvořit nástroj k povzbuzení morálky zaměstnanců. Během pár minut nakreslil usmívající se tvář, která dala základ nejen Světovému dnu úsměvu, ale i smajlíkům, bez kterých si většina z nás virtuální komunikaci dnes nedovede představit.


Kategorie: Aktuality Nemoci a jejich příznaky Zuby 
16.srpen 2019

Dentální hygiena není důležitá jen pro stav chrupu a parodontu, ale i pro celkové zdraví. Výzkumy předních mikrobiologů totiž stále častěji přinášejí důkazy o spojitosti onemocnění parodontu (tkání, které „drží“ zuby v čelistní kosti) s výskytem kornatění tepen, mrtvice, cukrovky, revmatoidní artritidy, rakoviny i s předčasnými porody.


Kategorie: Aktuality Zuby 
20.březen 2018

Ústní hygiena ovlivňuje celkové zdraví člověka, což je ústředním tématem letošního ročníku Světového dne ústního zdraví, který tradičně připadá na 20. březen. Zubní kazy, záněty dásní a parodontitida mohou při nedostatečném ošetření ovlivňovat celkový zdravotní stav a přispívat ke vzniku cukrovky, srdečních onemocnění, respiračních chorob nebo některých typů rakoviny. Podle odborníků stačí, vyvážená strava bez nadbytečného množství sladkostí, sladkého pečiva a limonád a fast foodů. Také nekouřit a nepít alkohol. A samozřejmě věnovat zubům a dásním pravidelnou a dostatečnou péči.


Kategorie: Aktuality Prevence zubního kazu Zuby 
14.duben 2017

Studenti zubního lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) budou v úterý 18. dubna 2017 na Palackého náměstí v Praze radit lidem, jak si mají čistit zuby, aby omezili vznik zubního kazu, zubního kamene a zánětu dásní.


Kategorie: Aktuality Zuby 
11.únor 2016

Všeobecná zdravotní pojišťovna zaznamenává obrovský zájem o nový příspěvek na dentální hygienu. Od začátku roku o něj požádalo 23 340 klientů a pojišťovna jim vyplatila více než 19,3 milionu korun. Aby nemusela vyplácení příspěvku zastavit, navýšila VZP už jednou na konci ledna rozpočet na tento benefit. Z plánovaných šesti milionů se tak stalo 20 milionů korun. I tato částka však už byla téměř komplet vyčerpána. VZP proto nyní – ve snaze maximálně vyjít vstříc svým pojištěncům – plánuje další navýšení rozpočtu tak, aby mohl být oblíbený benefit proplácen co nejdéle.


Kategorie: Zuby Aktuality 
17.duben 2015

V úterý 21. dubna 2015 od 9 do 18 hodin studenti zubního lékařství 1. lékařské fakulty UK v edukačním stanu na Karlově náměstí v Praze 2 (blíže VFN) budou věnovat čas zdraví a správné péči o dutinu ústní všem zájemcům. Vyzbrojeni nejrůznějšími pomůckami od modelů zubů a kartáčků až po detektory zubního plaku rádi odpovědí na dotazy a natrénují správnou péči o Váš chrup. Překvapení čeká i na malé děti.


Kategorie: Aktuality Zuby 
19.únor 2015
Novou technologii, která má výrazně zpřesnit a zkrátit dobu při zhotovování můstků na zubní implantáty, má jako první v ČR Stomatologická klinika 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Kategorie: Zuby Aktuality 
08.září 2014
Orbit Klub realizoval v rámci roadshow Orbit – Zdravý úsměv pro každého 2014 průzkum, který potvrdil narůstající povědomí o důležitosti dentální hygieny. Dentální hygienistku navštěvuje alespoň jednou ročně 34 % Čechů, o 3 % více než vloni, dentální pomůcky kromě kartáčku používá 73 % respondentů oproti loňským 69 %. Mezi tyto pomůcky dotazovaní ve více než polovině případů zařadili také žvýkačky bez cukru. I přes narůstající povědomí však existují mýty, kvůli kterým Češi dentální hygienu nenavštěvují. Roadshow Orbit – Zdravý úsměv pro každého 2014 letos proběhla na 25 místech České republiky v areálech obchodních center po celé ČR. Stejně jako v předchozích letech akci doprovázel kamion vybavený ordinací dentální hygieny. K dispozici byly oddělené prostory, kde se návštěvníci dozvěděli více o dentální hygieně, získali informační materiály, žvýkačky Orbit bez cukru a především měli možnost soukromě se poradit přímo s dentální hygienistkou. Roadshow v tomto ročníku oslovila rekordních 68 240 lidí. Průzkum byl realizován v období od 7. května do 8. června 2014 a zapojilo se do něj 7 502 respondentů.

Kategorie: Zuby Novinky ze zdravotnictví Aktuality 
14.červenec 2014

V rámci střední a východní Evropy patří Česká republika mezi země, kde lidé nejvíce pečují o ústní hygienu. Vyplývá to z průzkumu organizace Aliance pro budoucnost bez zubního kazu (Alliance for a Cavity-Free Future, ACFF), sdružující přední odborníky z oblasti zubního lékařství. Ve výsledné zprávě se mimo jiné uvádí, že více než 90 % Čechů je přesvědčeno o tom, že vědí, jak předcházet zubnímu kazu. Tři čtvrtiny se zároveň domnívají, že nejvíce jsou ohroženi mladí lidé do 18 let.