Onemocnění kloubů


Kategorie: Onemocnění kloubů Aktuality 
07.únor 2017

Pražská klinika ISCARE rozšiřuje možnosti léčby, pacientům nabídne nejmodernější zázemí centra revmatologie. Jeho specializací bude tzv. biologická léčba, která v posledních letech znamená průlom v léčbě revmatoidní artritidy. Oddělení povede jako primářka MUDr. Pavla Vavřincová, CSc.


Kategorie: Aktuality Onemocnění kloubů 
01.prosinec 2016

 Revmatoidní artritida je závažné autoimunitní onemocnění charakterizované chronickou progresivní polyartritidou, které může být spojeno s řadou mimokloubních projevů a komorbidit. Onemocnění je ve většině případů nevyléčitelné, ale při včasném zahájení léčby a využití účinných léčebných strategií lze u většiny nemocných usilovat o dosažení klinické remise, zlepšení funkčních schopností a zabránění vzniku nevratného poškození kloubů.


Kategorie: Onemocnění kloubů Aktuality 
19.říjen 2016

Podle odhadů trpí celosvětově osteoporózou, neboli řídnutím kostí 7–8 % populace. Celý život se v kosti odbourává stará kost a její poškozená struktura a zároveň se buduje z vápníku a dalších důležitých stavebních prvků struktura nová. Tento proces závisí na našem pohybu, stravě, zdraví a dalších faktorech.


Kategorie: Aktuality Onemocnění kloubů 
14.říjen 2016

Zákeřná nemoc napadá klouby v těle, způsobuje chronický zánět a může vést až k trvalé invaliditě – s revmatoidní artritidou se potýká přes 85 tisíc Čechů. Ročně si tuto diagnózu vyslechnou až 4 tisíce nových pacientů. Choroba přitom často propuká už v mladém věku. První příznaky se objevují mezi 30. až 50. rokem života. Nadějí pro pacienty je včas zahájená léčba, která dokáže zabránit dalšímu poškození kloubů. Na aktuální výzvy v léčbě nemoci upozorňuje organizace Revma Liga ve spolupráci s Ústavem lékového průvodce u příležitosti Světového dne artritidy 12. října.


Kategorie: Aktuality Onemocnění kloubů 
05.duben 2016
Většina lidí si neuvědomuje, jak je bezbolestnost pohybu důležitá, až do chvíle, kdy nastanou první obtíže. Onemocněním pohybového aparátu trpí ale přibližně 12 % populace. Dobrou zprávou je, že moderní medicína dokáže poškozené a nefunkční klouby nahradit. Lékaři dovedou v současnosti vyměnit všechny klouby v těle pomocí tzv. endoprotéz. Nejčastěji jsou nahrazovány kyčle a kolena, ale možné jsou i endoprotézy lokte, ramene, článků prstů či sanice čelisti.

Kategorie: Onemocnění kloubů 
18.srpen 2005
Bolest v oblasti kotníku (hlezenního kloubu) může mít několik příčin: velmi často bývá způsobena úrazem (především různou formou zlomenin), záněty kloubu (tzv. artritidou) nebo degenerativní či poúrazovou deformací (tzv. artrózou).

Kategorie: Onemocnění kloubů 
26.červen 2005
Dna (arthritis uratica) je velmi nepříjemné a bolestivé onemocnění pohybového aparátu.

Kategorie: Onemocnění kloubů 
31.květen 2005
Osteoatróza je velmi rozšířené onemocnění kloubů, kterým trpí asi 80 % naší populace ve věku 50-60 let, někdy se projevuje mnohem dříve – již kolem 30. roku. Toto onemocnění kloubů postihuje nejprve chrupavku, která ztrácí svou celistvost, rozvlákňuje se a postupně jí ubývá. V kosti pod chrupavkou může dojít až k mikroskopickým zlomeninám.

Kategorie: Onemocnění kloubů 
02.květen 2005
„Jak se žije lidem s Bechtěrevovou chorobou v České republice“ byl název tiskové konference 26. 4. 05 v Praze, kterou pořádala pacientská organizace Klubu bechtěreviků v odborné spolupráci s Revmatologickým ústavem v Praze. Účelem bylo především informovat veřejnost o podstatě choroby a zveřejnění výsledků unikátního výzkumu, který se zaměřil na skupinu nejčastěji postižených, diagnostiku onemocnění a její léčbu a na kvalitu života pacientů.

Kategorie: Onemocnění kloubů 
01.listopad 2004
Vliv cvičení na léčbu osteoartritidy. Cvičební programy zahrnují tři typy cvičení: posilování, vytrvalost a cvičení pro zvýšení rozsahu pohybů. Tyto druhy cvičení také zlepšují flexibilitu kloubů.