Očkování do ciziny


Kategorie: Očkování do ciziny Doporučené očkování Aktuality 
28.květen 2015

S blížícím se létem většina lidí plánuje svou dovolenou. Včasné zahájení zdravotní prevence a plánování dovolené pomůže minimalizovat případné komplikace. Především by se měla uskutečnit návštěva očkovacího centra, a to ideálně nejpozději šest týdnů před odjezdem, před letní sezónou tedy právě v tomto období. Před cestou do exotiky ale i Evropy totiž odborníci doporučují konzultovat očkování.  Za tzv. cestovatelský základ se považuje vakcína proti žloutence typu A a B, která se případně doplňuje o další očkování či léky podle cíle dovolené a plánovaných aktivit. (Pozn. redakce -  do konce června 2015 je určitá vakcina s 20% slevou. Akce čj. MZDR 59926/2014-2/OZV)


Kategorie: Očkování do ciziny Aktuality 
02.leden 2015
Během zimy jezdí dobít energii do exotických krajů stále více Čechů. Ať už se jedná o asijské či africké destinace, všechny tyto země nesou určitá zdravotní rizika, na která je třeba před cestou pamatovat. Odborníci proto radí konzultovat očkování nebo speciální medikamenty s dvouměsíčním předstihem.

Kategorie: Očkování do ciziny 
29.červenec 2011
Před dovolenou do zahraničí by se mělo zvážit očkování proti invazivnímu meningokokovému onemocnění. Je charakteristické svým bleskovým průběhem a fatálními důsledky, jako jsou hluchota, selhání ledvin a nezřídka i smrt. Na českém trhu je nyní dostupná první čtyřvalentní vakcína Menveo, která je určena dospělým a dětem od 11 let a jako jediná poskytuje účinnou ochranu proti čtyřem z pěti nejčastějších kmenů meningokokového onemocnění: A, C, W-135 a Y.

Kategorie: Očkování do ciziny 
28.červen 2010
Přehlednou a jednoduchou formu o povinném i nepovinném očkování a o očkování pro cestovatele představují Očkovací kalendář a Kalendář cestovatele. Na jejich přípravě se podíleli lékaři z oboru pediatrie a cestovního lékařství, úřad hlavního hygienika České republiky, česká kancelář Světové zdravotnické organizace v ČR a Státní ústav pro kontrolu léčiv.

Kategorie: Očkování do ciziny 
04.březen 2002
Je třeba konzultovat cestu v očkovacím středisku alespoň 4-6 týdnů před odjezdem (v případě dlouhodobých pobytů co nejdříve), aby pro vás lékař mohl vypracovat optimální očkovací plán.

Kategorie: Očkování do ciziny 
04.březen 2002
Očkování se dělí na povinná a na doporučená. V současnosti je povinné jen očkování proti žluté zimnici do některých států rovníkové Afriky a Jižní Ameriky.

Kategorie: Očkování do ciziny 
28.únor 2002
Češi se nejčastěji nechávají před svou cestou do zahraničí očkovat proti hepatitidě typu A, dále následuje hepatitida B a břišní tyfus. Sedmdesát procent osob, které se nechávají očkovat v centrech, potřebuje informaci týkající se ochrany proti malárii. Do všech očkovacích center, která jsou v České republice, přijde podle odhadů za rok okolo 15 000 cestovatelů.

Kategorie: Očkování do ciziny 
28.únor 2002
Od devadesátých let se každoročně zvyšují počty našich občanů odjíždějících služebně nebo soukromě na dovolenou za poznáním do mnoha zemí světa.

Kategorie: Očkování do ciziny 
14.srpen 2001
Většina z nás si již uvědomuje, že je třeba zjistit, která očkování a proti jakým infekčním chorobám je nutno podstoupit, plánujeme -li cestu do exotických krajin. Jednou z možných prevencí je očkování.