Lázně


Kategorie: Lázně Aktuality Zajímavosti 
21.březen 2017

Zdroj Vincentky v roce 1669 objevil lékař a fyzik, který zkoumal a popsal její jedinečné složení a zdravotní účinky. Postupně se díky svým léčivým vlastnostem stala tak slavnou, že za ní do Luhačovic přijížděli vzácní hosté, aby se v ní vykoupali, inhalovali ji a pili z jejího pramene. V roce 1820 se Vincentka stala světovou a v 160 000 skleněných lahvích putovala z Luhačovic daleko za hranice. Po druhé světové válce se ročně naplnily až 2 miliony lahví. V roce 1996 přišla rána v podobě neúspěšné privatizace a 2 roky zůstala Vincentka „uvězněna“ pod vrstvami hornin. Naštěstí se v roce 1997 podařilo podnik znovu obnovit a navázat tak na stoletou tradici. Podnik má řadu dalších doplňkových produktů.


Kategorie: Lázně Cukrovka Aktuality 
22.leden 2015

Změnily se díky novému indikačnímu seznamu podmínky pro lázeňskou péči u diabetiků?

Odpovídá Mgr. Oldřich Tichý, vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí


Kategorie: Lázně 
03.prosinec 2010
Jáchymovské lázně položené uprostřed nádherné krušnohorské přírody představují v létě ideální místo pro léčebnou i rekreační dovolenou, v zimě místo snů pro lyžaře a všechny milovníky zasněžených plání. Pobyt v lázních v zimě umožňuje po náročném lyžování využít bazén a pak namožené svaly a klouby cíleně uvolnit při lázeňských procedurách.

Kategorie: Lázně 
05.květen 2010
V roce 2006 slavily Léčebné lázně Jáchymov a.s. úctyhodné 100. výročí své existence. Po celé století byly a stále jsou vyhledávaným zdrojem zdraví, který je založen na unikátní metodě radonových koupelí. Panenská radonová voda je pro účely balneoterapie čerpána z bývalého uranového dolu a potrubím je rozváděna do provozů lázeňských sanatorií Léčebných lázní Jáchymov, jak zaznělo na TK koncem dubna 2010 v Praze.