Imunita


Kategorie: Aktuality Imunita 
12.září 2019

K začátku školního roku neodmyslitelně patří příval viróz, nachlazení a kašle, kterými se děti nakazí v kolektivu a pak „přinesou“ domů. Imunitu celé rodiny je ale překvapivě možné podpořit – správnou životosprávou. Podle MUDr. Jiřího Bartoše ze Sdružení praktických lékařů (SPL) je pro imunitu důležité získat dostatek vitamínů a stopových prvků v přirozené formě, tedy z potravin. Tělo tak snáz odolá nástrahám podzimních dnů.  Rady jsou známé, ale občas je dobré je připomenout.


Kategorie: Imunita Aktuality 
17.květen 2019

Imunitní systém je hlavní hradbou našeho těla proti nemocem. To, že nás ve chvíli jeho oslabení může zachvátit rýma, kašel, chřipka či angína, ví i malé dítě. Oslabený imunitní systém však často stojí v pozadí i celé řady dalších potíží, u nichž zpravidla hledáme příčinu jinde. Následují méně známé zdravotní obtíže z  nedostatečně obranyschopnosti.


Kategorie: Imunita Aktuality 
26.říjen 2018

Děti mají za sebou téměř dva měsíce pobytu ve škole. Obzvláště pro prvňáčky a jejich rodiče znamenal počátek školního roku období značných změn, psychické i fyzické zátěže a také nemocí. S nástupem dětí do škol a školek výrazně stoupá nemocnost. Dítě v kolektivu svých vrstevníků ovšem není vystaveno jen různým virovým a bakteriálním infekcím, ale i riziku úrazů a může být ohroženo též stresem. Navíc se školáci často v kolektivu musejí potýkat i s problematickými mezilidskými vztahy.


Kategorie: Aktuality Imunita 
06.červen 2018

V produktivním věku se dnes každý dostává na hranu svých možností, ať už pod tlakem náročného zaměstnání, rodiny nebo všeho dohromady. A muži mají navíc tendenci o svých problémech moc nemluvit. Pokud si ale na neustálou únavu stěžuje někdo každý večer, a dokonce i ráno nebo po víkendu či dovolené, mohlo by se jednat o závažnější zdravotní problém. Únava totiž může být varovným signálem počínajícího onemocnění -  přesnou diagnózu by měl vždy určit odborný lékař.


Kategorie: Aktuality Imunita 
21.listopad 2016

Respirační onemocnění – typické trápení podzimních a zimních měsíců, které většina z nás důvěrně zná. Pokud je způsobí bakteriální nákaza, pak musí lékař obvykle nasadit antibiotika. Ta ale zároveň se škodlivými bakteriemi zničí i ty prospěšné.


Kategorie: Aktuality Imunita 
23.březen 2016

Až 15 % českých párů, tedy každé 7. manželství, je podle údajů České průmyslové zdravotní pojišťovny nechtěně bezdětných. Na plodnost má kromě genetických, hormonálních a fyziologických poruch vliv také obranyschopnost organismu a aktuální zdraví partnerů. Které choroby snižují šance na početí ve svém komentáři  uvádí gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan.


Kategorie: Imunita 
06.listopad 2012
Pro imunitní systém představuje nástup podzimu a zimy významnou zátěž. V první řadě je pro lidský organismus určitou zátěží snižování venkovních teplot a střídání teploty prostředí při přecházení z vyhřátých místností. Snižuje se konzumace čerstvé zeleniny a ovoce. Dny se zkracují a slunečního svitu ubývá, což má negativní vliv nejen na psychiku, ale i na imunitní systém. Nastává období nachlazení, kašlů, rým a chřipek.

Kategorie: Imunita 
25.březen 2005
Světová zdravotnická organizace vydala k letošnímu Světovému dni boje proti tuberkulóze (24. březen, tedy den, kdy Robert Koch v roce 1882 prezentoval v Berlíně poprvé objev původce TBC)) zprávu o situaci onemocnění tuberkulózou ve světě do roku 2003.

Kategorie: Alergie Choroby Imunita 
06.prosinec 2002
Alergie se manifestuje rozmanitými příznaky na nejrůznějších orgánech lidského těla.

Kategorie: Bolesti hlavy Doporučené očkování Encefalitida Choroby Imunita Očkování Paraziti Pravidelné očkování Proč očkování 
11.říjen 2002
Klíšťová encefalitida je infekční onemocnění mozku a mozkových blan, které je přenášeno klíšťaty. Počet nemocných se každým rokem mírně zvyšuje a jedinou účinnou ochranou (jako i u jiných nemocí virového původu) zůstává včasné očkování.