Imunita


Kategorie: Aktuality Imunita 
06.červen 2018

V produktivním věku se dnes každý dostává na hranu svých možností, ať už pod tlakem náročného zaměstnání, rodiny nebo všeho dohromady. A muži mají navíc tendenci o svých problémech moc nemluvit. Pokud si ale na neustálou únavu stěžuje někdo každý večer, a dokonce i ráno nebo po víkendu či dovolené, mohlo by se jednat o závažnější zdravotní problém. Únava totiž může být varovným signálem počínajícího onemocnění -  přesnou diagnózu by měl vždy určit odborný lékař.


Kategorie: Aktuality Imunita 
21.listopad 2016

Respirační onemocnění – typické trápení podzimních a zimních měsíců, které většina z nás důvěrně zná. Pokud je způsobí bakteriální nákaza, pak musí lékař obvykle nasadit antibiotika. Ta ale zároveň se škodlivými bakteriemi zničí i ty prospěšné.


Kategorie: Aktuality Imunita 
23.březen 2016

Až 15 % českých párů, tedy každé 7. manželství, je podle údajů České průmyslové zdravotní pojišťovny nechtěně bezdětných. Na plodnost má kromě genetických, hormonálních a fyziologických poruch vliv také obranyschopnost organismu a aktuální zdraví partnerů. Které choroby snižují šance na početí ve svém komentáři  uvádí gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan.


Kategorie: Imunita 
06.listopad 2012
Pro imunitní systém představuje nástup podzimu a zimy významnou zátěž. V první řadě je pro lidský organismus určitou zátěží snižování venkovních teplot a střídání teploty prostředí při přecházení z vyhřátých místností. Snižuje se konzumace čerstvé zeleniny a ovoce. Dny se zkracují a slunečního svitu ubývá, což má negativní vliv nejen na psychiku, ale i na imunitní systém. Nastává období nachlazení, kašlů, rým a chřipek.

Kategorie: Imunita 
25.březen 2005
Světová zdravotnická organizace vydala k letošnímu Světovému dni boje proti tuberkulóze (24. březen, tedy den, kdy Robert Koch v roce 1882 prezentoval v Berlíně poprvé objev původce TBC)) zprávu o situaci onemocnění tuberkulózou ve světě do roku 2003.

Kategorie: Alergie Choroby Imunita 
06.prosinec 2002
Alergie se manifestuje rozmanitými příznaky na nejrůznějších orgánech lidského těla.

Kategorie: Bolesti hlavy Doporučené očkování Encefalitida Choroby Imunita Očkování Paraziti Pravidelné očkování Proč očkování 
11.říjen 2002
Klíšťová encefalitida je infekční onemocnění mozku a mozkových blan, které je přenášeno klíšťaty. Počet nemocných se každým rokem mírně zvyšuje a jedinou účinnou ochranou (jako i u jiných nemocí virového původu) zůstává včasné očkování.

Kategorie: Alergie Choroby Imunita 
05.září 2002
V civilizovaných zemích stále stoupá výskyt alergií a astmatu. Proto bylo provedeno mnoho studií, které se zabývaly vztahem mezi vlivem prostředí na dítě a vznikem alergií v pozdějším věku.

Kategorie: Imunita 
11.květen 2001
Imunitní systém je soubor mechanismů, látek a buněk v těle člověka, které zabezpečují jeho ochranu před cizorodými látkami a infekčními mikroby.

Kategorie: Poradna - děti Doporučené očkování Imunita Žloutenka 
20.březen 2001
Prosím Vás chtěla bych se Vás zeptat – v novinách jsem se dočetla, že by se od nového roku mělo očkovat proti zánětu hrtanové příklopky a mám dojem i proti žloutence.