Horečka


Kategorie: Horečka Aktuality 
21.listopad 2019

Normální tělesná teplota člověka se pohybuje mezi 36 a 37 ˚C, ovšem u kojenců může být i lehce přes 37 ˚C. Horečkou nazýváme stav, kdy je teplota vyšší než 38 ˚C. Horečku často způsobí krátká viróza, která odezní během 24 hodin. U jiných infekcí může trvat výrazně déle. Platí však, i při celkově dobrém stavu dítěte, kdy se neobjevují žádné další komplikace, ale příčina horečky není jasná, by měl dítě vidět a vyšetřit lékař.

 


Kategorie: Horečka 
06.květen 2006
Výzkumníci z Institutu pro lékařský výzkum americké armády vytvořili experimentální vakcínu proti viru Marburg. Tato zpráva byla uveřejněna v časopisu The Lancet. Tato vakcína je zatím účinná na opicích a to dokonce i při její aplikaci do 48 hodin po nakažení opice.

Kategorie: Horečka 
01.březen 2006
Izraelští vědci zjistili, že pro kontrolu horečky u dětí je nejlepší střídat paracetamol s ibuprofenem. Výsledky studie vědci uveřejnili v únorovém čísle časopisu Archives of Pediatric & Adolescent Medicine.

Kategorie: Aktuality Horečka Choroby Chřipka Zajímavosti 
03.říjen 2002
Chřipka je závažné respirační onemocnění postihující celou vnímavou populaci. Její výskyt je datován již od středověku

Kategorie: Aktuality Horečka Choroby Chřipka Zajímavosti 
03.říjen 2002
Víte, že: během výše uvedené Španělské chřipky zemřelo 2x více lidí než bylo padlých v první světové válce?

Kategorie: Děti Horečka Choroby 
24.duben 2002
Horečka je příznak nemoci, není tedy pravou nemocí, ale často onemocnění doprovází. Je nejčastěji způsobena infekcí a jako příznak bychom ji neměli přeceňovat ani podceňovat. Dítě s horečkou vyžaduje trvalý dohled a nesmí zůstat s tímto příznakem samo.