Epilepsie


Kategorie: Aktuality Epilepsie 
29.září 2016

Epilepsie představuje souhrnné označení pro více než sto typů neurologických onemocnění. Může být vrozená, ale i získaná, například v důsledku cévní mozkové příhody. Typickým projevem jsou nepředvídatelné záchvaty. Ty mohou mít jen mírné projevy, například ve formě brnění nebo krátkodobého výpadku paměti, až po velké záchvaty doprovázené křečemi a záškuby končetin. 


Kategorie: Aktuality Epilepsie 
11.září 2016

Je možné ovlivnit spojení nově vznikajících mozkových buněk dospělého člověka tak, aby vymizely epileptické záchvaty? Dostávají všichni epileptici nejlepší péči? A jak využít mobilní aplikace pro lepší kontrolu epilepsie? Otázky si položí v tomto týdnu více než 2 tisíce špiček v oboru epileptologie, které se letos sjedou do české metropole. Na akci plynule naváže Národní den epilepsie, který připadá na 30. září.


Kategorie: Epilepsie 
30.září 2013
Na 30. září připadá Národní den epilepsie, závažného neurologického onemocnění. Nemoc postihuje dospělé ale i děti, u kterých se jedná o jednu z nejčastějších chronických chorob. Epilepsií trpí až 100 000 Čechů. Nemoc může udeřit v jakémkoliv věku.

Kategorie: Epilepsie 
11.únor 2013
Epilepsie je závažné chronické neurologické onemocnění, mnohdy ohrožující život pacienta. Je však léčitelné. K jednomu z nejvýznamnějších center v České republice, které má vysoce specializovaný, mezinárodně uznávaný epileptologický program, zahrnující jak medikamentózní, tak chirurgickou léčbu epilepsie dětských a dospělých pacientů, a to včetně psychosociální podpory, patří Centrum pro epilepsie Brno, jak vyplynulo z TZ FN Brno k Evropskému dni epilepsie – 11. února.

Kategorie: Epilepsie 
13.únor 2012
Evropský den epilepsie je iniciativou Mezinárodního úřadu pro epilepsii (IBE) a Mezinárodní ligy proti epilepsii (ILAE) navazující na globální kampaň zahájenou společně s WHO (Světovou zdravotnickou organizací) v roce 1997 “Out of shadows” – “Ze stínu na slunce”.