Děloha


Kategorie: Aktuality Děloha 
30.listopad 2018

Bolesti v podbřišku provázejí většinu žen při menstruačním cyklu. Ne vždy však tlak či ostré bodání znamená blížící se menstruaci. Bolesti mohou být způsobeny infekcemi, myomem nebo i křečovými žílami. Příčiny bolestí v podbřišku v následujícím komentáři popsal gynekolog MUDr. Pavel Turčan.

 


Kategorie: Děloha 
03.srpen 2005
Léky v léčbě endometriózy Endometrióza bohužel nemůže být zcela vyléčena. Naopak se se zvyšujícím věkem zhoršuje až do menopauzy. Nicméně existují léky, které snižují velikost narostlé sliznice a zmenšují bolestivost onemocnění.

Kategorie: Děloha 
02.srpen 2005
Endometrióza je onemocnění, při kterém je výstelka dělohy (endometrium) přítomna mimo děložní sliznici, většinou v dutině břišní.

Kategorie: Děloha 
01.srpen 2005
Název endometriózy pochází ze slova endometrium, což je výstelka dělohy. Tato tkáň se každý měsíc při menstruaci odloučí. Při endometrióze je endometrium přítomno i na jiných místech než v děloze, obvykle uvnitř břišní dutiny.

Kategorie: Děloha 
16.červen 2005
Světová zdravotnická organizace (WHO) obdržela grant ve výši 7 milionů dolarů od nadace Bill & Mellinda Gates Foundation na vývoj a uvedení vakcíny proti lidskému papillomaviru jako účinnou prevenci proti vzniku rakoviny děložního čípku u žen.