Chřipka


Kategorie: Chřipka 
31.prosinec 2013
Mezi klienty VZP je více těch, kteří již nevěří mýtům o údajných rizicích očkování proti chřipce, než těch, kteří jim přikládají váhu. Ukázal to průzkum, kterého se na pobočkách VZP zúčastnilo koncem roku 2013 3 268 lidí. Většina jich nevěří např. tomu, že se vakcínou mohou nakazit nebo že by očkování bylo kvůli nežádoucím účinkům riskantnější než chřipka samotná. I díky skutečnosti, že bludy o škodlivosti vakcín ustupují, využilo mimořádnou nabídku VZP na očkování zdarma 45 tisíc lidí.

Kategorie: Chřipka 
01.říjen 2013
Sezónní chřipka patří každoročně k onemocněním postihujícím v České republice velkou část populace. Tato choroba mívá mnohdy těžký průběh a může být i smrtelná, a také náklady spojené s léčbou jednoho pacienta dosahují nemalé částky. Ministerstvo zdravotnictví proto vyzývá občany, aby seriózně zvážili možnost očkování proti sezónní chřipce.

Kategorie: Chřipka 
12.leden 2013
Ministerstvo zdravotnictví ČR vzhledem k vývoji výskytu chřipkových onemocnění a počtu hospitalizovaných pacientů s obzvlášť závažným průběhem nemoci rozhodlo o využití části rezerv léku, které má k dispozici. Počet hospitalizovaných se aktuálně (ke včerejšímu dni) pohybuje kolem sedmi desítek. Počet lidí, kteří komplikacím spojeným s chřipkovým onemocněním podlehli, vzrostl na deset.

Kategorie: Chřipka 
12.říjen 2012
Ministerstvo zdravotnictví ČR apeluje na českou veřejnost, aby věnovala zvýšenou pozornost možnostem prevence proti chřipce v souvislosti s příchodem podzimu a chřipkové sezóny. Chřipka představuje závažnou infekci, kterou se v České republice každoročně nakazí statisíce obyvatel, přičemž až ve dvou tisících případech končí onemocnění úmrtím. Nejúčinnější prevencí proti chřipce a následným komplikacím je očkování. Ideálními termíny pro očkování proti chřipce jsou měsíce říjen a listopad.

Kategorie: Chřipka 
29.listopad 2010
Diskusní seminář pořádaný Asociací inovativního farmaceutického průmyslu ve spolupráci s Výborem pro zdravotnictví se uskutečnil v Parlamentu ČR v Poslanecké sněmovně v listopadu 2010 za účasti hlavního hygienika, zástupců EK, epidemiologů a praktických lékařů

Kategorie: Chřipka 
29.listopad 2010
Chřipka postihovala lidstvo i v minulosti epidemicky každý rok. Ke světovému šíření neboli pandemii může dojít po celý rok, bez ohledu na roční dobu. K pandemii dochází, pokud virus chřipky změní svoje povrchové antigeny, proti nimž nemá nikdo protilátky. Onemocnění se potom lavinovitě šíří a může postihnout značnou část světové populace.

Kategorie: Chřipka 
30.duben 2010
V Národní referenční laboratoři pro chřipku ve Státním zdravotním ústavu byly v době od posledního hlášení podávaného 31.3.2010 potvrzeny 3 nové případy nákazy virem Pandemic (H1N1) 2009

Kategorie: Chřipka 
29.prosinec 2009
Různé katary horních cest dýchacích - nachlazení, rýmy a kašle trápí společnost každým rokem, převážně v zimních měsících. Někdy tato virová onemocnění mají až podobu epidemie a někdy přijdou i dříve, jako letošního roku, kdy populaci trápí už od listopadu. V letošním roce přišla ještě hrozba tzv. prasečí chřipky.

Kategorie: Chřipka 
21.listopad 2009
Na internetových stránkách http://www.leky.sukl.cz/ byla zveřejněna nová rubrika Informace k pandemii chřipky.

Kategorie: Chřipka 
20.říjen 2009
Dle TZ zveřejnila společnost počátkem října informace o aktuálním stavu objednávek na adjuvovanou vakcínu (Pandemrix) proti pandemickému viru chřipky H1N1. Dne 4. srpna 2009 GSK potvrdilo, že uzavřelo kontrakty na dodání 291 milionů dávek této vakcíny a zároveň má několik smluv s americkou vládou týkající se léků proti pandemické chřipce v celkové hodnotě 250 milionů dolarů.