Bolesti zad


Kategorie: Bolesti zad 
09.leden 2007
Novým trendem, který se začíná uplatňovat i v oboru spinální chirurgie je použití endoskopické techniky v případech, kdy je např. nutno uvolnit nervové struktury komprimované poškozeným obratlem, následně páteř fixovat a provést výplň operovaného obratle.

Kategorie: Bolesti zad 
11.červenec 2006
Na Evropském revmatologickém kongresu EULAR 2006 (European League Against Rheumatism), který se konal koncem června v Amsterodamu, prezentovala farmaceutická společnost Abbott výsledky dvou analýz z fáze III velké klinické studie s lékem HUMIRA (adalimumab) u ankylozující spondylitidy (AS).

Kategorie: Bolesti zad 
02.červenec 2006
Páteřní chirurgie představuje v celosvětovém měřítku jeden z nejmladších a nejrychleji se rozvíjejících chirurgických oborů současnosti. Nové medicínské poznatky a převratné technologie napomohly vytvoření úzké specializace, která v sobě spojuje tři lékařské obory – neurochirurgii, ortopedii a traumatologii. V České republice existuje 19 specializovaných pracovišť, která se věnují páteřní (spinální) chirurgii a kde se provádí operační léčba onemocnění páteře a míchy. Jedno z těchto center se nachází v Krajské nemocnici Liberec. Pracoviště představili na TK 29. 6. 06 v Praze přednosta Neurocentra a zakladatel Neurochirurgického oddělení v liberecké nemocnici primář MUDr. Petr Suchomel, PhD., a MUDr. Pavel Barsa, neurochirurg Nemocnice v Liberci v Praze. Ti seznámili posluchače mj. s historii náhrad krčních meziobratlových plotének i s moderními operačními postupy.

Kategorie: Bolesti zad 
03.leden 2006
V dnešní době stále roste výskyt bolestí zad, a to ve stále nižším věku. Podobně jako u jiných problémů i zde existuje určitá náchylnost ke vzniku bolestí zad.

Kategorie: Bolesti zad 
22.červenec 2004
Existuje řada způsobů léčby bolestí zad a většinou až jejich kombinace bývá účinná. Mezi lékaře, kteří vám mohou pomoci, patří: internista, praktický lékař, revmatolog a ortoped.

Kategorie: Bolesti zad 
21.červenec 2004
Kdo by je neznal, vždyť téměř každého někdy záda bolí. Někoho bolí stále, jiného pouze občas. Každopádně se jedná o velmi nepříjemnou o obtěžující záležitost.

Kategorie: Bolesti zad 
19.únor 2002
Bolest zad patří mezi jedny z nejčastějších obtíží. Čas od času ji prožívá asi 30 až 40 % populace a 90 % lidí ji zažije alespoň jednou za život.

Kategorie: Bolesti zad 
19.únor 2002
Úkolem páteře je podepírat celé tělo, otáčet se a ohýbat do všech směrů a zároveň chránit míchu. Ta vede z mozku dolů páteřním kanálem.

Kategorie: Bolesti zad 
19.únor 2002
Pokud vás bolí záda, je velmi pravděpodobné, že vám lékař položí některé z následujících otázek: