Bolesti hlavy


Kategorie: Bolesti hlavy 
13.červen 2006
Již téměř třicet let se diskutuje o nejrůznějších zdravotních problémech spojených s používáním umělých sladidel. Nejčastějším zmiňovaným následkem konzumace umělých sladidel jsou však bolesti hlavy.

Kategorie: Bolesti hlavy 
27.duben 2006
Migréna snižuje kvalitu života téměř 10ti % populace. Přesto má více než polovina migreniků pocit viny, pokud musí nečekaně odejít kvůli bolesti hlavy ze zaměstnání či ze školy. Čtvrtina z nich je pak přesvědčená o tom, že migréna negativně ovlivnila jejich kariéru, a že nadřízený považuje bolest hlavy pouze za výmluvu. Tyto údaje vyplynuly z mezinárodního průzkumu The Migraine Experience, organizovaného v deseti evropských zemích. Výsledky průzkumu dále ukazují, že téměř 70 % migreniků projevuje zájem o preventivní léčbu. Jedná se o medikamentózní léčbu, která spočívá v každodenním užívání léků s cílem omezit četnost a intenzitu záchvatů.

Kategorie: Bolesti hlavy 
17.březen 2006
Doktor Shuu-Jiun Wang se svými kolegy z Taipei Veterans General Hospital v rámci studie zjistili, že chronické bolesti hlavy bývají u adolescentů nedostatečně léčeny. Výsledky studie vědci uveřejnili v časopisu Neurology.

Kategorie: Bolesti hlavy 
01.září 2005
V současné době jsou bolesti hlavy jedním z nejčastějších důvodů návštěvy lékaře. Průběh bolesti může být lehčí či těžší. Většinou se dělí na primární ( u kterých se nedaří odhalit příčinu), nebo sekundární, které provázejí nějaké další onemocnění (vysoký krevní tlak, zánět vedlejších nosních dutin). Mohou rovněž vznikat působením chemických látek – například alkoholu. Nepoznané příčiny sekundárních bolestí hlavy mohou mít pro nemocného neblahé důsledky.

Kategorie: Bolesti hlavy 
16.únor 2005
Migréna je záchvatovitá bolest hlavy. Většinou pacienta bolí ohraničená polovina hlavy. Migrénou trpí častěji dívky. Přestože příčiny migrény nejsou dosud zcela jednoznačně vysvětleny, jednou z možných příčin může být právě alergie.

Kategorie: Bolesti hlavy 
18.říjen 2004
Také děti často trpí bolestmi hlavy. U mnoha dospělých začínají bolesti hlavy již v dětském věku. Bylo zjištěno, že až 20 % dospělých s bolestmi hlavy udává, že jejich obtíže začaly již před 10. rokem věku, a 50 % udává začátek těchto obtíží před 20. rokem věku.

Kategorie: Bolesti hlavy 
15.říjen 2004
Bolesti hlavy způsobené hormony Bolesti hlavy u žen, zejména migrény, mají velmi často spojitost se změnami hormonálních hladin, zejména estrogenu v průběhu menstruačního cyklu.

Kategorie: Bolesti hlavy 
13.říjen 2004
Trápí-li Vás bolesti hlavy, první, co byste měli udělat, je navštívit svého praktického lékaře. Ten vás řádně klinicky vyšetří. Je důležité lékaři dopodrobna popsat všechny spouštěcí momenty vašich bolestí hlavy a jejich průběh.

Kategorie: Bolesti hlavy 
11.říjen 2004
Jaké jsou příčiny bolestí hlavy? Bolesti hlavy jsou výsledkem signálů mezi mozkem, cévami a okolními nervy. Během bolestí hlavy se aktivují nervy inervující krevní cévy a svaly hlavy a bolestivé signály pošlou do mozku.

Kategorie: Bolesti hlavy 
08.říjen 2004
Mezinárodní organizace pro bolesti hlavy uveřejnila, že přes 45 miliónů Američanů trpí chronickými vracejícími se bolestmi hlavy. 28 miliónů Američanů trpí migrénou, kolem 20 % dětí a adolescentů má bolesti hlavy.