Poradna - sex


Kategorie: Aktuality Poradna - sex 
17.leden 2017

Ženské sexuální dysfunkce byly ještě poměrně nedávno jen málo diskutovanou problematikou. Dle Mezinárodní společnosti pro sexuální medicínu (ISSM) však trpí alespoň jedním typem sexuální dysfunkce celosvětově 40 až 45 % dospělých žen. V České republice trpí určitou poruchou v sexuální oblasti jen 11 % žen. Podle expertů se Češky stále spíše stydí o problémech v sexu mluvit.


Kategorie: Aktuality Poradna - sex 
30.prosinec 2016

Počet klientů VZP, u nichž lékaři zjistili diagnózu HIV, stoupl za poslední tři roky o více než 12 %. Loni jich bylo už 1 428. Onemocnění se nevyhýbá ani dětem. Ve věkové skupině do 18 let se s HIV léčilo 66 klientů, z čehož 34 jich bylo dokonce mladších 9 let. Ještě rychleji než počet nemocných rostou celkové náklady na péči o ně, které přesáhly čtvrt miliardy korun. Také VZP na tento varovný trend upozornila při příležitosti Světového dne boje proti AIDS v prosinci 2016. Infekce HIV a nemoc AIDS se neustále šíří i přesto, že riziko lze snížit na naprosté minimum „nerizikovým“ chováním. Potřebné informace jsou např. na webových stránkách Národního programu boje proti AIDS v České republice www.aids-hiv.cz a České společnosti AIDS pomoc www.aids-pomoc.cz.

HIV je mnohem více rozšířen mezi muži než mezi ženami. Nejvíce zasažena je věková skupina od 30 do 49 let (885 nemocných). Kromě mladších ročníků ale nezůstávají ušetřeni ani starší pacienti – 28 klientů s HIV je starších 70 let, z čehož 6 už dokonce překročilo 80 let věku.

 


Kategorie: Aktuality Poradna - sex 
29.prosinec 2016

Prozkoumávání sexuality lákalo lidstvo již od nepaměti. Zajímavé je, že již od začátku byly nedílnou součástí sexu také erotické pomůcky, které se v průběhu dějin inovovaly pouze nepatrně. Vůbec první sexuální hračkou v historii je pravděpodobně dildo. Zatímco jeho zpodobnění se objevilo již v paleolitu 28 tisíc let p. n. l. na malbách v jeskyni Hohle Fels v Německu, jeho aktivní využívání se datuje do starověkého Řecka a Říma.


Kategorie: Cestování Poradna - sex Aktuality 
19.září 2016

Letní dovolená v zahraničí se stává pro Čechy čím dál více dostupnější. Pro většinu je to období plné netradičních zážitků, které se týkají nejen cestování, ale i sexu. Podle aktuálních statistik touží na letní dovolené prožít neobvyklé erotické dobrodružství až 47 % české populace. Sex v zahraničí přitom skýtá mnohá úskalí. Před odjezdem si proto zjistěte, jakými pravidly se v dané destinaci řídit. Zatímco u nás je většina praktik bezproblémových, jinde vás nevinný polibek na pláži může dostat do vězení. Seznamte se s několika zvyklostmi v Evropě i za jejími hranicemi, které byste jako turisté měli respektovat.


Kategorie: Poradna - sex 
01.červen 2001
Po 5 letech jsem vysadila antikoncepci. Menstruace se první měsíc nedostavila, po injekci byla slabší než dříve. Druhý měsíc se situace opakuje. Bojím se, jestli můžu mít děti, zhubla jsem po vysazení antikoncepce.

Kategorie: Poradna - sex 
01.červen 2001
Jak postupovat při protržení kondomu?

Kategorie: Poradna - sex 
01.červen 2001
Jedenačtyřicetiletý muž má problém s erekcí (předčasné ochabnutí). Je možná léčba Yohimbinem nebo Afrodorem?

Kategorie: Poradna - sex 
01.červen 2001
Asi poslední tři až čtyři měsíce mám 14 dní před menstruací bolesti prsou, ta jsou velice citlivá hlavně po stranách (od podpaží až k bradavce), pak asi týden před menstruací trpím bolestí břicha, která je velice podobná jako ""menstruační bolesti"". První den menstruace ještě přetrvávají a pak skončí. Pro informaci: menstruační cyklus mám 30-37 dní, asi 3 měsíce máme s přítelem již pokaždé nechráněný styk (je možné, že ty bolesti s tím souvisí?). Prosím pokuste se mi vysvětlit, čím tyto boleti mohou být.

Kategorie: Poradna - sex 
01.červen 2001
Má přítelkyně bere pravidelně ráno hormonální antikoncepci (Mercilon). Jeden den si zapomněla vzít. Druhý den (kdy si to uvědomila) si proto vzala 2 tabletky. Třetí den si vzala jako vždy tabletku jednu a měli jsme pohlavní styk. První ani druhý den jsme pohlavní styk neměli. Je možné otěhotnění?

Kategorie: Poradna - sex 
01.červen 2001
Určení plodných a neplodných dnů - bližší informace o minimikroskopu Maybe Baby (Lady fertility tester), který určuje přesně plodné a neplodné dny pro plánované rodičovství.