Poradna - léky


Kategorie: Poradna - léky 
10.červen 2001
Zajimalo by mě, jaký vliv může mít užívání chemoterapeutika ""cotrimoxazol"" na zárodek v 1. měsíci těhotenství.

Kategorie: Poradna - léky 
02.duben 2001
Na Vašej stránke som našla veľmi zaujímavé informácie. Môjmu priateľovi zubár odporučil prípravok Insadol 35 mg. U nás však nie je dostupný. Veľmi by som Vás chcela poprosiť, keby ste mi poskytli informácie.

Kategorie: Poradna - léky 
23.březen 2001
Mám na Vás dva dotazy. Za prve bych se chtěla zeptat na diabetické léky. Moje tchyně užívala po léta Maninil 0,5 mg a asi před rokem jí doktor řekl, že se přestal vyrábět a dal jí Glucobay 100 mg. Bohužel tyto tablety bere tchyně 3x denně, ale vůbec nezabírají jako Maninil. Teď jí lékař sdělil, že asi bude muset přejít na inzulín. Chci se zeptat, jestli existují i jiné léky než tyto dva, a jestliže ano, který je podobný Maninilu. Při léku Glucobay má tchyně vysoký cukr v krvi. Můj druhý dotaz se týká tabletek Erdic. Je pravda, že tyto tablety zvětšují prsní žlázy a potom prsa vypadají větší, nebo je to pouze jeden z mnoha pokoutných prodejů? Náhodou jsem článek o Erdicu našla na internetu a zajímalo by mě, zda tyto informace jsou pravdivé, nebo ne.

Kategorie: Poradna - léky 
08.březen 2001
Můj kamarád (18 let) pořád vyhrožuje, že si vezme život, a to předávkováním léky. Ted si sehnal nějaké léky.Teď nevím, jestli to napíšu správně, ale říkal nějak Enap něco (CH nebo H). Už si předtím vzal 10 tabletek a jenom spal celý jeden den. Teď jich má 15. Myslíte si, že je to nebezpečné, že by si něco mohl udělat? Nebo se jedna o neškodné léčivo? Jaká maximální dávka je u tohoto léku? Nevím, jestli se mám obrátit na jeho rodiče nebo co mám dělat. A proto bych chtěl slyšet Vaše odpovědi.

Kategorie: Poradna - léky 
19.únor 2001
Obracím se na Vás s dotazem, zda je možné se stát závislým na nosních kapkách. Již od dětství jsem trpívala často rýmou, která poté přerostla v rýmu chronickou a celoroční. Poté se situace již tak zhoršila, že jsem musela začít užívat nosní kapky a zhruba rok již nejsem schopna bez nich být. Asi tak po dvou hodinách od posledního použití mám úplně ucpaný nos, není možné se vůbec vysmrkat, vše zůstává někde nahoře v nose a, jako kdyby tam byla záklopka, nejde nic ven. Pak mě začne bolet hlava, hučet v uších a objevují se i mžitky před očima. Bolest hlavy se stale stupňuje. Nakonec musím použít nosní kapky, které mi uleví a teprve poté je možné se vysmrkat. Již několikrát jsem se snažila to překonat, ale výše popsané stavy se po delší době již nedají vydržet. Věčná rýma a věčné kapání do nosu mi znepříjemňují život. Můžete mi prosím poradit, co by se s tímto problémem dalo dělat a kdo mi může pomoci? Již třikrát jsem byla na vyšetření a rentgenu dutin, ale dle ošetřující lékařky je všechno v pořádku.

Kategorie: Poradna - léky 
07.únor 2001
Našla jsem v naší domácí lékárně Flonidan tabletky 10 mg – ale jaksi bez příbalového letáku, takže nevím k čemu jsou, mohli byste mi, prosím, poradit?

Kategorie: Poradna - léky 
05.leden 2001
Slyšel jsem v rádiu o léku se jménem Proenzym. Zapsal jsem si kontakt na www stránky (www.proenzym.cz), ale tyto stránky nefungují. Nemáte náhodou kontakt na nějakého distributora tohoto léku u nás?