Poradna - hyg. a živ. prostředí


Kategorie: Poradna - hyg. a živ. prostředí 
01.červen 2000
Vážení přátelé, zdvořile Vás žádám o radu, jak pěstovat rozmarýn na balkoně (jakou použít zálivku, typ zeminy atd.).

Kategorie: Poradna - hyg. a živ. prostředí 
23.květen 2000
Po týdenním pobytu na kožním oddělení (s diagnózou svrab) byla osaměle žijící invalidní 78letá pacientka propuštěna domů. Zajímalo by mne, kdo by se měl postarat o “hygienu” bytu, aby se dalo zabránit recidivě onemocnění?

Kategorie: Poradna - hyg. a živ. prostředí 
10.květen 2000
I když studuji na Vysoké škole ekonomické v Praze, potřebovala bych pro svou práci nějaká fakta (pokud možno statistiky) o kouření. Jde mi především o kouření pasivní. Pokud tyto informace nemáte, napište, kde bych je mohla sehnat, prosím.

Kategorie: Poradna - hyg. a živ. prostředí 
09.květen 2000
Na střeše našeho panelového domu a na domě protějším se má stavět po 6 anténách telekomunikačního vysílače pro mobilní telefony. Bydlíme v posledním 12. patře a máme obavy z vlivu záření na zdraví. Vím, ze existují normy, které musí vysílače splnit atd. Přesto však se ptám, zda existuje v češtině nějaká odborná lékařská práce, zabývající se takovým výzkumem a jaký vůbec názor máte Vy jako lékaři na tuto problematiku (na internetu jsem našla několik prací v angličtině a ty vyznívají neurčitě, že se vlastně pořádně neví, jak to s neškodností je).