Volně prodejné léky


Kategorie: Aktuality Léčivé rostliny Volně prodejné léky Ateroskleróza 
22.září 2017

Nejčastějšími příčinami smrti v demograficky vyspělých zemích jsou stále v posledním desetiletí nemoci oběhové soustavy. Téměř za polovinou úmrtí v České republice stojí špatné srdce a cévy. Na srdeční choroby v ČR nejčastěji umírají muži ve věku 55 až 59 let, ale postihují i ženy, ale nevyhýbají se ani mladým lidem. Ačkoliv v případě těchto nemocí hraje svou roli také genetika, existuje množství faktorů, které ovlivnit můžeme. V rámci Světového dne srdce, který připadá na 29. září, přinášíme preventivní tipy, jak o své srdce a cévy pečovat.


Kategorie: Aktuality Volně prodejné léky Výživa 
13.květen 2016

Zdravý životní styl se dnes u řady lidí neobejde bez zvýšeného přísunu vitamínů. Ty jsou pro správné fungování těla i jeho imunitu velmi důležité. I přesto však o nich ve společnosti panují některé mylné představy.


Kategorie: Volně prodejné léky 
27.únor 2009
Nakupování a užívání léků dle atraktivních titulů na zvýšení sexuální výkonnosti je poměrně značně rozšířeno. Může však vést až ke katastrofickým klinickým následkům. Ačkoliv uvedená „epidemiologická kasuistika“ je z Dálného Východu, je nutno si uvědomit, že ilegální trh s podobnými přípravky přichází překvapivými cestami i k nám. Ilegální designérské i přírodní přípravky, které potencují sexuální výkonnost, obsahují syntetické inhibitory PDE – fosfodiesterázy typu 5. V Singapuru vznikla náhlá epidemie kritických hypoglykémií, protože nejvíce prodávaný ilegální přípravek s uvedeným slibovaným účinkem byl kontaminován glyburidem.