Možnosti řešení obezity


Kategorie: Aktuality Hubnutí - obezita Možnosti řešení obezity 
17.březen 2020

Otylost, (obezita) nadměrná tělesná hmotnost, nedostatek pohybu, nezdravý životní styl, ale také dědičné vlivy i psychická onemocnění trápí velkou část populace. Je nazývána epidemií civilizace. Její řešení i léčba zůstává „pracovní“ náplní jedince, psychoterapeutů, endokrinologů, diabetologů, internistů, chirurgů,  psychiatrů i institucí. A to nejen pro estetické cítění jedince, ale především pro zdravotní dopady, které mohou být kruté.


Kategorie: Možnosti řešení obezity Hubnutí - obezita Aktuality 
04.březen 2019

Časté dotazy, týkající se chirurgické léčby obezity (tzv. bariatrie), objasňují v následujícím sdělení přední odborníci na operace žaludku. Lékaři mají k dispozici několik typů bariatrických operací. Mezi současně nejvyužívanější patří laparoskopicky prováděné gastrický bypass nebo tubulizace žaludku. Obě tyto operace jsou hrazeny pojišťovnou a jejich výsledkem je zhubnutí o 30 kg v průběhu jednoho roku po operaci. 90 % diabetiků 2. typu se pak obejde díky operaci do jednoho roku bez užívání inzulinu.


Kategorie: Možnosti řešení obezity Hubnutí - obezita Aktuality 
11.říjen 2017

Obezita je závažným onemocněním dnešní doby. Počty obézních lidí se stále zvyšují, takže se odhaduje, že v roce 2025 bude až 2,7 miliard obézních, z nichž nejméně 177 miliónů bude potřebovat náročnou finanční léčbu. Mezinárodní diabetologická federace (IDF) odhaduje, že během následujících 25 let dojde v Evropě v souvislosti s obezitou také k nárůstu počtu diabetiků o jeden milion nově nemocných ročně. World Obesity Federation chce tomuto neradostnému vývoji předejít, a proto pořádá již třetím rokem Světový den obezity, aby upozornila na závažnost celosvětového zdravotního problému a na nutnost jej řešit. Idea letošního dne je proto: „Řešte obezitu nyní a vyhněte se následkům v budoucnu.“


Kategorie: Možnosti řešení obezity Hubnutí - obezita Aktuality 
09.březen 2017

Nadváha a obezita se stala jednou z největších hrozeb současnosti. Navíc je to hrozba, která je stále podceňovaná. Podle posledních údajů Světové zdravotnické organizace trpí nadváhou 1,6 miliardy dospělé populace, z toho 400 milionů lidí těžší formou obezity. U pacientů s nadměrnou obezitou už nestačí pouze diety a cvičení, proto lékaři v posledních letech stále více hledají efektivní léčbu. Nejnovějším trendem jsou gastrické bypassy, které zachraňují životy milionům nadměrně obézních lidí.


Kategorie: Možnosti řešení obezity Aktuality 
14.červen 2016

Viscerální neboli útrobní tuk se podílí na většině civilizačních onemocnění a trápí velkou část populace. Je uložen především v dutině břišní, kde má částečně i roli ochrany vnitřních orgánů. Pokud je však jeho množství zvýšené, může se objevit i v parenchymatozních orgánech (játra a slinivka), což dále může vést k jejich poškození.


Kategorie: Možnosti řešení obezity Aktuality 
29.prosinec 2014

Nadváha a obezita jsou dnes právem označovány jako epidemie 21. století. Kardiovaskulární onemocnění bývají nejčastější příčinou úmrtí. Odborná veřejnost se shoduje, že většinu rizikových faktorů spojených s civilizačními onemocněními lze ovlivnit.


Kategorie: Možnosti řešení obezity Jak zhubnout? Aktuality 
27.srpen 2014
Lidský organismus pro svou činnost potřebuje energii, kterou získává především ze stravy. Pokud se chceme vyhnout celodenní únavě, zažívacím potížím či problémům s nadváhou a obezitou, musíme především ráno tělu dodat správné živiny. Zdravou snídaní nastartujeme správnou činnost zažívacího systému a podpoříme spalování tuků.

Kategorie: Možnosti řešení obezity 
26.duben 2013
Společnosti OB Klinika, a.s. (OB Klinika), a Nemocnice Hranice, a.s. (Nemocnice Hranice), oznámily, že od 29. dubna 2013 zahajují úzkou spolupráci v oblasti lékařské péče o obézní pacienty. V rámci této spolupráce vznikla v Nemocnici Hranice speciální ambulance pro obézní a závažně obézní pacienty. Provozována je pod odbornou záštitou OB Kliniky, špičkového centra pro léčbu obezity a s ní spojených onemocnění v Praze.

Kategorie: Možnosti řešení obezity 
04.únor 2013
Prof. MUDr. Jiří Šonka, DrSc., (28. 12. 1920 – 9. 3. 2005), významný český endokrinolog, žák profesora Josefa Charváta, dosáhl několika významných světových priorit v oblasti metabolického výzkumu. Zejména však v ČR založil obor obezitologie. Výzkumu obezity i organizaci péče o obézní věnoval celý svůj život vědce i lékaře. Na III. interní klinice – klinice endokrinologie a metabolismu 1. LF UK a VFN vybudoval ambulanci pro obézní a také se zasloužil o osamostatnění obezitologické sekce České endokrinologické společnosti ČLS JEP.

Kategorie: Možnosti řešení obezity 
02.březen 2012
Rostoucí počty lidí s nadváhou a obezitou svědčí o tom, že snížení hmotnosti a udržení dosaženého váhového úbytku není vůbec jednoduché.. Proto je vítána každá účinná a bezpečná metoda, která pacientům pomůže se zbavit přebytečných kilogramů. Takovým pomocníkem, jehož účinky ověřily klinické studie, je přípravek Obesimed® Forte, který je v současnosti uváděn na evropský a současně i český trh a byl představen na TK 28. února 2012 v Praze.