Nákazy z pískovišť


Kategorie: Encefalitida Nákazy z pískovišť Aktuality 
03.červenec 2019

Ačkoliv se veřejnost setkává s pojmy klíšťové encefalitidy a borreliózy relativně často, mnoho lidí nemá o klíšťové encefalitidě správné informace. Průzkum z minulého roku například ukázal, že každý druhý si chybně myslí, že je možné klíšťovou encefalitidu léčit antibiotiky (což není možné vzhledem k jejímu virovému původu). Přitom procento výskytu klíšťové encefalitidy je v ČR nejvyšší ze všech evropských zemí, na jejichž území se nakažená klíšťata vyskytují.


Kategorie: Nákazy z pískovišť 
29.duben 2005
Primární prevence Jaká jsou možná preventivní opatření?

Kategorie: Nákazy z pískovišť 
28.duben 2005
Trichurióza Tuto nemoc vyvolává hlístice tenkohlavec lidský – Trichuris trichiura.

Kategorie: Nákazy z pískovišť 
27.duben 2005
Zdrojem infekce dětí navštěvující pískoviště nejsou jen psi a kočky kálející do písku. Zdrojem parazitárních i jiných infekcí mohou být i ostatní děti, které si přišly na písek hrát.

Kategorie: Nákazy z pískovišť 
26.duben 2005
Jak již jsme uvedli minule, pískoviště mohou být nejen místem ke hraní dětí, ale občas, bohužel, i k venčení psů jejich k okolí lhostejnými páníčky. Psí a kočičí exkrementy jsou pak zdrojem mnoha parazitárních nákaz.

Kategorie: Nákazy z pískovišť 
25.duben 2005
A už je to zase tady. Venku je slunečno a rodiče vyrážejí se svými ratolestmi do parků a zahrad na pískoviště. V tašce kyblíček, lopatičku a bábovičky a pohoda je dokonalá. Avšak i tato nevinně vyhlížející záležitost, jako je hra na pískovišti, se může rázem změnit v noční můru. Opravdu nechci odrazovat rodiče od návštěv pískovišť, tento článek by vás měl pouze upozornit na rizika, která tato místa mohou skrývat.