Doporučený pohyb pro děti


Kategorie: Aktuality Doporučený pohyb pro děti 
21.srpen 2019

S blížícím se koncem prázdnin začíná být aktuální téma nástupu dětí do školy. Kromě nákupu školních pomůcek začínají rodiče také řešit výběr sportovních kroužků a dalších zájmových aktivit. O letních prázdninách mívají děti obvykle dostatek pohybu, to se však rapidně změní s usednutím do školních lavic. VZP nabízí dětským klientům příspěvek až 1 000 korun na nejrůznější pohybové aktivity. V prvním pololetí letošního roku využilo tento benefit 77 tisíc dětí, které získaly dohromady 38 milionů.


Kategorie: Doporučený pohyb pro děti Aktuality 
23.březen 2017

V České republice dnes podle Asociace lesních mateřských škol funguje zhruba 160 lesních školek. Ty se od klasického předškolního vzdělávání odlišují zejména tím, že děti tráví čas mimo školní budovu, v přírodě. Ze zákona navíc podléhají tyto školky jiným pravidlům. Koncepce pobytu v přírodě v současnosti proniká i na běžné základní školy, které nabízejí speciální programy či lesní družiny.


Kategorie: Doporučený pohyb pro děti 
03.leden 2013
Pravidelná setkávání dětí a rodičů s pohybovými aktivitami a hledání možností, jak dítě motivovat k zvýšenému pohybu a cvičení v denním životě, komunikace a diskuse odborníků s rodiči na ožehavé téma dětské obezity a cukrovky jsou cílem cvičení, které se realizuje každou první sobotu v měsíci v době od 9 do 11.30 hod. – tentokráte připadá na 5.1..2013 v Gymnáziu Na Vítězné pláni 1160 v Praze 4. Tato setkání pořádá VŠTJ Medicína Praha, o.s. Partnery je VZP, Česká pojišťovna a MTE. Další sobotní termíny jsou: 2. 2.; 2. 3.; 6. 4.; 4. 5. a 1. 6.

Kategorie: Doporučený pohyb pro děti 
22.červen 2006
Zdatnost a pohybové aktivity českých dětí mají jednoznačně sestupnou tendenci, a přitom stále přibývá počet dětí s nadváhou nebo dokonce s obezitou.

Kategorie: Doporučený pohyb pro děti 
08.září 2005
Doktorka Joanna Inchley se svými kolegy z edinburghské univerzity zjistila, že školáci, kteří chodí do školy pěšky, jsou v porovnání se spolužáky jezdícími do školy autem, autobusem či vlakem i po zbytek dne fyzicky aktivnější. Výsledky studie vědci uveřejnili v srpnovém čísle časopisu British Medical Journal.

Kategorie: Doporučený pohyb pro děti 
02.květen 2005
V současné době je stále častěji pozorován trend ubývání tělesné aktivity u dětí. Děti chodí méně pěšky, zvyšuje se doba strávená při jízdě v autě. Stále více času děti tráví u televize a počítače.