Projevy chřipky


Kategorie: Projevy chřipky 
02.listopad 2006
Chřipka obvykle probíhá ve větších epidemiích na jaře a na podzim. Pamatujte na několik jednoduchých rad jak se onemocnění vyhnout. Stoprocentně účinný recept není. Existují však možnosti jak riziko chřipky výrazně snížit, nebo alespoň zmírnit její průběh.

Kategorie: Projevy chřipky 
27.říjen 2006
Díky krátké inkubační době (18 až 24 hodin) začíná chřipka často velmi náhle a bez varování, takřka z plného zdraví. Přestože virus do organismu proniká přes sliznice dýchacího ústrojí, prvními projevy chřipky překvapivě nejsou ani rýma, ani kašel.

Kategorie: Projevy chřipky 
24.říjen 2006
Chřipkové viry se z člověka na člověka šíří tzv. kapénkami. Jde o mikroskopické infekční částečky hlenu a slin obsahujících velké množství virových částic. Při aktivním onemocnění jsou viry ve velkém množství přítomny v sekretu dýchacích cest. K tvorbě a uvolňování kapének pak dochází při kašlání, kýchání, ale i běžném mluvení. Kapénky se společně s okolním vzduchem dostávají při vdechu do dýchacích cest dalších lidí. K obvyklým způsobům přenosu chřipkových virů patří například i líbání nebo používání společných předmětů (jídelních příborů, kapesníků).

Kategorie: Projevy chřipky 
16.listopad 2005
Náhlé onemocnění s krátkou dobou inkubace trvající několik hodin až 1 – 3 dny projevující se vysokou teplotou nad 39 °C, zimnicí, třesavkou, bolestí hlavy, svalů, kloubů, suchým dráždivým kašlem a pocitem velké únavy a vyčerpání.