Jakou stravu zvolit

Internetové stránky pro zdravý životní styl interaktivně!


Kategorie: Jakou stravu zvolit 
09.leden 2008
Internetové stránky věnované zdravému životnímu stylu www.zijzdrave.cz se dále rozrůstají. Zájemce o tuto problematiku se nyní může zaregistrovat a účastnit se tak online diskusí s odborníky, diskusních fór, soutěží . Může rovněž přidávat komentáře k článkům. Největší novinkou je podrobný dotazník pro registrované, po jehož vyplnění se dozví doporučení odborníka pro sebe - „přímo na míru“.

Návštěvníci internetových stránek www.zijzdrave.cz zde kromě rad, doporučení a užitečných informací o tom, co může každý z nás udělat pro svůj zdravý život, naleznou řadu novinek. Nově bylo spuštěno diskusní fórum členěné do několika kategorií, ve kterém  se mohou podělit s ostatními o své zkušenosti a pocity.

 Novinkou jsou rovněž pravidelné online diskuze s odborníky. První z nich proběhla v druhé polovině  prosince a hostem byl MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK. Novou službou pro registrované je možnost získání podrobných rad ke stávajícímu životnímu stylu na základě formuláře, který byl připraven ve spolupráci s lékaři.

„Doporučení pro registrované mohou být výtečnou pomůckou při sestavování plánu, co je pro naše stravovací návyky, pohyb, zaměstnání, rodinu nebo zájmy nezbytné, co důležité, co méně důležité a co je ve své podstatě zbytečné. Na základě takovéhoto plánu dokážeme zhodnotit, co můžeme udělat pro své zdraví,“ říká MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK.

Internetové stránky jsou součástí celostátní edukační kampaně Žij zdravě, která je připravována ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR. Cílem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako celonárodním problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít.

AMI Communications, tel.: 234 124 112

david.vondruska@amic.cz

Autor: zpracováno redakčně