Péče o pleť

Pleťové masky


Kategorie: Péče o pleť 
25.září 2005
Pleťové masky pleti velmi pomáhají a mohou se používat v každém věku. Musí se ale zvolit maska, která vyhovuje danému typu pleti a tomu, co vlastně chceme pokožce poskytnout.

Správně používané masky pleť zjemňují a osvěžují, zlepšují výživu a pružnost. Působí velmi rychle – jejich výsledek je vidět během několika minut.

Masky je samozřejmě možné zakoupit, ale také udělat doma z toho, co nabízí kuchyně. Masku si dělejte vždy v klidu a nechávejte jí působit alespoň 15 minut. Před nanesením si stáhněte vlasy a obličej očistěte tak, jako obvykle. Masku naneste na obličej a krk, kromě oblasti očí, úst a nosních dírek. Po 15-20 minutách obličej omyjte ve vlažné vodě a zbytky pak smyjte vatovým tamponkem. Pak použijte lehký hydratační krém. Pokud děláte masku z domácích surovin, musí být vždy čerstvé.

Nikdy se po použití masky neopalujte, ani v soláriu a pamatujte, že jednou maskou se pleť nezachrání – je důležité o pleť pravidelně pečovat. Pokud používáte ovocné či zeleninové masky, které mohou snadno stékat, přiložte na obličej navlhčený šátek nebo je nanášejte na gázu a pak teprve přikládejte na obličej. Zejména u ovoce dávejte také pozor podráždění či alergické reakce. Pokud vám maska není příjemná, okamžitě jí z obličeje odstraňte.

Pro všechny typy se pleti je možné použít masku tvarohovou, kdy se dvě lžíce tvarohu smíchají se lžící medu a lžící šťávy z mrkve nebo ovoce nebo se dá bez přidání šťávy použít na pleť suchou nebo normální. Z jednoho žloutku a olivového oleje je možné ušlehat majonézu a přidáním šťávy z nastrouhané mrkve vytvořit další masku, která se hodí pro všechny typy pleti (bez přidání šťávy je vhodná pro pleť suchou). Další možností je ušlehat tuhý sníh z bílku a přidat dvě lžíce rozmixované čerstvé zeleniny či ovoce (možno použít okurku, jahody, pomeranč atd.). Dá se také použít jen rozmačkané ovoce či zelenina. Citronová maska se udělá smícháním mléka, citronové dřeně a pšeničné mouky, nechá se zaschnout a po 20ti minutách se spláchne výluhem z heřmánku. Pro suchou nebo normální pleť můžete použít masku z dvou lžic kyselé smetany, lžíce medu a vloček z pšeničných klíčků.

Autor: Gabriela Maděričová