Poradna - zdrav. a medicína

Očkování do Thajska


Kategorie: Poradna - zdrav. a medicína 
06.únor 2001
Velice ráda bych se informovala o vhodnosti očkování pro 3,5leté dítě pro návštěvu Thajska. Plánujeme třítýdenní dovolenou na přelomu února a března.

____________________________________________________________

Před cestou do Thajska se obecně doporučují tato očkování:

Žlutá zimnice (povinné očkování všech osob, které přijíždějí ze zemí s výskytem žluté zimnice a doporučené očkování těch osob, které předpokládají pobyt v endemických oblastech, tj. zejména na venkově nebo ve volné přírodě),

hepatitida A, hepatitida B, břišní tyf, Japonská encefalitida, záškrt, tetanus, cholera, vzteklina, malárie (povinná profylaxe!!!).

Pokud předpokládáte pobyt v rekreačních oblastech, žádné z těchto očkování není nezbytně nutné. Ke zvážení je antimalarická profylaxe a případně, pokud se budete pohybovat ve volné přírodě, i očkování proti žluté zimnici a očkování proti virové hepatitidě typu A. Obě očkování se provádí podáním pouze jediné dávky (očkování, které časově zvládnete; u očkování proti virové hepetitidě typu A nezapomeňte na přeočkování po 6 až 12 měsících). Navíc očkování proti japonské encefalitidě se rovněž doporučuje v případě, že chcete trávit svůj pobyt na venkově nebo ve volné přírodě. provádí se podáním 3 dávek během 1 až 2 týdnů (časově zvládnutelné).

Očkování proti virové hepatitidě typu B lze u Vás provést zrychleným způsobem, a to podáním 3 dávek během 3 týdnů, ovšem není to nezbytně nutné. Všechna tato očkování lze provést u dětí starších 1 roku (nebo starších 2 let u očkování vůči virové hepatitidě typu A) a samozřejmě i u dospělých osob.

Šťastnou cestu.

Autor: RNDr. Marek Petráš