Medicína

Účast na VoltaRUNu pomůže malému Honzovi


Kategorie: Aktuality 
24.červen 2020

V sobotu 27. června 2020 se poběží další (v pořadí již třetí) VoltaRUN, jeden z charitativních závodů v rámci běžecké série Běhej lesy. Každý, kdo se závodů zúčastní, přispěje desetiletému Honzovi na potřebnou neurorehabilitaci a rehabilitační pomůcky. VoltaRUN je projektem společnosti GSK, která tak pomáhá dětem s omezením pohybového aparátu.

Hlavní závod, ale především VoltaRUN samotný, jsou součástí aktivit, které podporují děti s omezenými možnostmi pohybu. V rámci celé série běžci, ale i jejich doprovod, vždy podpoří vybranou konkrétní rodinu.

Výtěžek ze závodů ve Slavkovském lese bude věnována rodině desetiletého Honzíka, který musel díky svému předčasnému narození a následnému krvácení do mozku podstoupit řadu operací, které zanechaly následky v jeho mentálním i fyzickém vývoji. Na neurorehabilitaci a speciální rehabilitační pomůcky by bylo třeba získat 40000 korun. Zájemci mohou přispět jak v rámci hlavního závodu, tak účastí na VoltaRUNu. Za každý uběhnutý kilometr v každém ze závodů věnuje značka Voltaren rodině malého Honzíka 2 Kč.

Cena startovného je stanovená na 250 Kč. Sto procent získané částky pak Voltaren a Běhej Lesy -, dalšího závodu, prostřednictvím Nadace Nova věnují vybrané rodině. Registrovat do závodů se lze předem online, ale také na místě. Kapacita VoltaRUNu je však omezená. Zúčastnit se může pouze 100 osob, s přihlášením do závodů by tedy zájemci neměli váhat. Pomáhat lze také nákupem. GSK dětem přispěje 2 Kč i za každý kilometr zakoupených produktů Voltaren, a to v období od 1.6.2020 do 31.10.2020.

Krátká trasa VoltaRUNu je nenáročná a vhodná pro všechny bez rozdílu kondice či věku. Projít či proběhnout si ji mohou i děti, maminky s kočárky nebo i senioři.

Ve velkém závodě Běhej lesy budou pořadatelé dodržovat veškerá potřebná opatření a vládní nařízení. Startovat se tedy bude po skupinách maximálně 500 běžců a na místě budou oddělené zóny startu a cíle tak, aby se tyto skupiny nepotkaly. V místě konání závodů bude navíc na klíčových místech jako jsou šatny, toalety, prostor registrace nebo vstup do areálu, dostupné dostatečné množství dezinfekce. Pravidelně dezinfikované budou zároveň všechny společné prostory.

V rámci celé série bude možné pomáhat ještě na závodech v Brdech (18. 7.), Bílé (1. 8.), v okolí Karlštejna (15. 8.), v Jizerských horách (29. 8.) a na nočním závodě v Boleticích (12. 9.). Každým závodem běžci podpoří jinou rodinu. Dle TZ

www.kindredgroup.cz

www.gsk.com

 

 

Autor: MUDr. Olga Wildová