Medicína

Společnost CGM pomáhá zdarma lékařům


Kategorie: Aktuality 
24.březen 2020

Společnost CompuGroup Medical CGM, která se specializuje na tvorbu softwaru pro oblast zdravotnictví, pomáhá lékařům v boji proti koronaviru. Protože mezi místa s největším rizikem nákazy patří přeplněné čekárny, nabízí českým a slovenským lékařům k bezplatnému využití komunikační platformu CLICKDOC Telekonzultace. Přispívá tak k ochraně lékařů i jejich pacientů před pandemií COVID-19.

Ve společnosti CompuGroup Medical proto uspíšili start připravované platformy s názvem CLICKDOC Telekonzultace, která lékařům umožňuje pečovat o vybrané skupiny pacientů pomocí zabezpečené telekomunikace, tedy bez nutnosti fyzické návštěvy zdravotnického zařízení. Společnost si dala za úkol reálný cíl - vyprázdnit čekárny praktických lékařů, a tím v maximální míře přispět k zamezení šíření onemocnění COVID-19.

 IT služba s názvem CLICKDOC Telekonzultace umožňuje propojení lékaře a jeho pacientů pomocí zabezpečeného video hovoru, dokáže realizovat vzdálené konzultace s lidmi v karanténě, těhotenské konzultace či vzdálenou péči o chronicky nemocné pacienty. Může být využita také pro objednávání eReceptů či prodlužování eNeschopenek.

„Podle nejnovějších informací jsou zdravotní pojišťovny připraveny hradit takový kontakt s pacientem, který proběhne elektronickou formou a je v souladu s principem poskytování zdravotních služeb na náležité odborné úrovni, například psychiatrické vyšetření přes videohovor,“ upozorňuje generální ředitel společnosti.

 Bylo osloveno ministerstvo zdravotnictví a odborné lékařské společnosti s prosbou o podporu při propagaci tohoto projektu, avšak marně. V tuto chvíli se však již služba spontánně rozšiřuje mezi samotnými lékaři. Jen za prvních sedm dní provozu se jich takto zapojilo přes dvě stě. Abychom zdravotníkům pomohli v těžkém období, dáváme službu po celou dobu pandemie k dispozici zcela zdarma.

CLICKDOC Telekonzultace může využít každé zdravotnické zařízení, které je vybaveno počítačem či notebookem s kamerou a mikrofonem. Služba je pro každého lékaře zdarma, je poskytována bez závazků a s kompletním zázemím a podporou české pobočky společnosti. Všechny potřebné informace najdou zdravotníci na webových stránkách www.cgmsvet.cz/informace/covid/.

Pacienti si nemusí instalovat žádný program a není třeba, aby se kamkoli registrovali. Po domluvě s doktorem dostanou pozvánku se svým unikátním kódem. Následně si spustí aplikaci na webových stránkách www.telekonzultace.cz ve svém počítači, smartphonu nebo tabletu a zahájí hovor se svým ošetřujícím lékařem.

CompuGroup Medical je jednou ze společností zaměřených na eHealth.  Služby jsou založeny na zákaznické základně, která zahrnuje lékaře, zubní lékaře, lékárníky a další poskytovatele služeb.

Dle TZ

www.cgm.cz

 

Autor: MUDr. Olga Wildová