Medicína

Pacienti na dialýze mají přehled o své léčbě


Kategorie: Aktuality 
14.únor 2020

Pacienti s chronickým selháním ledvin, kteří musí pravidelně třikrát týdně podstupovat dialyzační léčbu, si nyní mohou zobrazit laboratorní výsledky, informace o průběhu své léčby i důležité rady k životosprávě kdykoli a kdekoli online na svém mobilním telefonu.

Největší provozovatel dialyzačních středisek v České republice, společnost Fresenius Medical Care, spustila pro své pacienty mobilní aplikaci myCompanion, která je volně ke stažení v Google Play a App Store pro mobilní telefony se systémy Android a iOS. Ta jim umožňuje komplexní přístup k průběhu jejich terapie, laboratorním výsledkům a medikaci. Pacienti si snadno zjistí, jaké léky mají užívat a podle jakého časového plánu. Navíc zde naleznou přehled o své léčbě zpětně a mohou tak sledovat její vývoj v čase.

Součástí aplikace jsou i užitečné rady, které pacientům umožňují žít s dialyzační léčbou kvalitnější život. Dozví se zde například o tom, jak zůstat se svým onemocněním aktivní, jak pečovat o svou pleť nebo si mohou prostřednictvím široké nabídky receptů připravit doma pokrm korespondující s jejich dietními opatřeními.

Fresenius Medical Care je celosvětově největším poskytovatelem dialyzační léčby a zároveň i dodavatelem dialyzačních produktů. Dle TZ

www.fmc-ag.com

www.freseniusmedicalcare.cz.

www.nephrocare.cz.

 

Autor: MUDr. Olga Wildová