Medicína

Přehledů o příjmech a výdajích u ČPZP


Kategorie: Aktuality 
17.leden 2020

Pokud podnikáte, neboli jste osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), pak jistě víte, že musíte své zdravotní pojišťovně předložit přehled svých příjmů a výdajů. Možná ale nevíte, že s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou můžete komunikovat elektronicky, jak to rovněž umožňuje VZP (Všeobecná zdravotní pojišťovna), a to i v případě, že potřebujete podat Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2019.

 „Elektronická přepážka umožní OSVČ zadávat data do přehledného formuláře. Aplikace zpracuje výpočty a před odesláním upozorní na případné nedostatky podání, například na nedoložené povinné přílohy, či na chybějící nebo nedostatečně vyplněné údaje,“ vysvětluje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Samozřejmostí je i elektronické potvrzení o doručení formuláře do osobní schránky v Elektronické přepážce. Pokud si OSVČ s vyplňováním formuláře neví rady, v aplikaci je rovněž poučení pro zpracování přehledu podle zákonem stanovených podmínek.

Elektronická komunikace s ČPZP rovněž umožňuje OSVČ přes Elektronickou přepážku požádat nejen o přehled záloh, které na zdravotním pojištění zaplatila, ale také o vyúčtování pojistného a penále. Elektronická přepážka ČPZP ale ušetří cestu na pobočku a tím i drahocenný čas i v případě, kdy OSVČ potřebuje nahlásit změnu kontaktních údajů. Dle TZ

www.cpzp.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová