Medicína

Královéhradecký kraj sjednotí nemocniční informační systémy


Kategorie: Aktuality 
11.září 2019

Systém, který je páteřním zdrojem informací, a bez jehož provozu dnes není poskytování zdravotních služeb myslitelné, považují zdravotníci za určující směrem ke stanovení léčby pacienta. Obsahuje veškerou zdravotnickou dokumentaci, jeho prostřednictvím lze zasílat elektronické žádanky na vyšetření a laboratorní výsledky nebo zpracovává data z přístrojové techniky.

 

Královéhradecko jako první z krajů zrealizovalo pořízení jednotného nemocničního informačního systému, který zlepší vzájemnou komunikaci, zpracování a vyhodnocování dat krajských zdravotnických zařízení, jak informoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.
Hejtman kraje Jiří Štěpán věří, že nákup nového softwaru přispěje k chodu nemocnic v regionu, zefektivní práci všech zaměstnanců a v neposlední řadě přispěje k lepším zdravotním službám pro pacienty.

Nejmodernější technologie řešení ICZ AMIS*HD navíc přichází s prvky umělé inteligence, které sledují procesy léčby a proaktivně varují zdravotnický personál před možným pochybením. Řešení rovněž podporuje racionalizaci využívání zdrojů, a tím pro pacienta zajišťuje efektivnější, plynulejší a komfortnější průběh léčebného postupu.

Mezi zdravotnická zařízení v regionu, která propojí jednotný nemocniční informační systém ICZ AMIS*HD, patří Oblastní nemocnice Jičín a.s., Oblastní nemocnice Náchod a.s., Oblastní nemocnice Trutnov a.s. a Městská nemocnice a.s. Dvůr Králové nad Labem. Nemocnice tak budou patřit k dalším ze zdravotnických zařízení v České republice, které vsadily na novou generaci systému s řadou inovativních přístupů. Dle TZ

www.iczroup.com

www.i.cz

www.emcgroup.cz

 

 

Autor: MUDr. Olga Wildová