Medicína

O soukromou střední zdravotnickou školu v Mělníku je velký zájem


Kategorie: Aktuality 
06.září 2019

Celkem 43 studentů nastoupilo v září 2019 do prvního ročníku Soukromé střední zdravotnické školy Mělník. Na studenty po prázdninách čekají čtyři nové učebny. Díky skupině VAMED MEDITERRA, která je od prosince novým provozovatelem zdravotnické školy, budou mít také mimo jiné možnost absolvovat praxi v rámci jejich nemocnic či zahraniční stáž.

Studenty čeká v průběhu studia mnoho zajímavých aktivit a motivačních prvků. Na začátku roku byly pro ně připraveny uvítací balíčky s praktickými pomůckami ke studiu. V prvním ročníku vyjíždějí na úvodní seznamovací pobyt, od druhého ročníku se mohou těšit na turistické nebo lyžařské kurzy. Dále se jedná například o návštěvy výstav či divadelních představení, odborné exkurze nebo soutěže první pomoci. Řadu studentů určitě osloví možnost absolvovat praxi v nemocnicích skupiny či zahraniční stáž. V neposlední řadě jsou také přichystaná zajímavá prospěchová a motivační stipendia.

Skupina VAMED MEDITERRA provozuje po celé republice 9 zdravotnických zařízení včetně Nemocnice Mělník, nedaleké Nemocnice Neratovice a v rámci Středočeského kraje ještě například Nemocnici Sedlčany. Je členem nadnárodního holdingu VAMED, který vlastní zdravotnická a lázeňská zařízení v 80 zemích světa.

 Skupina podepsala 30. listopadu 2018 převzetí Soukromé střední zdravotnické školy Mělník. Studenti tak budou mít širší možnosti a kvalitní profesionální zázemí. Absolventům se tak mimo jiné naskytne možnost nalézt i profesní uplatnění v rámci celé skupiny. Záměrem skupiny v souvislosti s převzetím školy je zvýšit zájem o studijní obor a pomoci tak s celorepublikovým problémem nedostatku zdravotnického personálu.

Střední zdravotnická škola Mělník, o.p.s., funguje ve městě od roku 1990. Osmnáct let (od roku 1996) ji provozovala Asociace samaritánů ČR, která zajišťuje na Mělnicku záchrannou službu. Ačkoli se jedná o soukromou školu, studenti neplatí školné.

Dle TZ

www.mediterra.cz

 

Autor: MUDr. Olga Wildová